עדויות וידאו של מטופלים

צפו בעדויות של מטופלים שעברו תהליכי ריפוי עם עמוס חגי בשיטת ההילינג לייט

כיצד מישל העלתה את הערך העצמי, ריפאה את החרדות והפסיקה לעשן?

זה משהו מטורף, כאילו נגיעות בכל הדברים הכי רגישים שאפילו אני בהתחלה לא ראיתי את זה. זאת אומרת הבנתי בגדול מה קורה לי , אבל לא הבנתי כמה באמת יש דברים שזה כל כך מגיע ממקום מסוים.

ואני יכולה להגיד שאפילו אנשים שפחות היו קרובים אלי הצליחו לשים לב למשהו פשוט אחר בי. וגם אנשים שהם קרובים איתי, הם גרים איתי בתוך הבית, כמו אימא שלי, הבן זוג שלי, ממש שמו לב אפילו בלי לשאול. זה פשוט משהו שרואים.

אני חושבת שהדבר  בולט ועיקרי זה תחושת ההגנה.

אני אם הייתי במצב שהייתי יכולה לקום ולנהל מלחמות יום יומיות עם עצמי, למה כן אני צריכה לנסוע ליער עם המשפחה, למרות שאני מאוד מפחדת, או לנהל מלחמה עם עצמי על "יו, אבא שלי שלח לי הודעה – אני אגיב לו, אני לא אענה לו, אני…".

הייתי פשוט מנהלת מלחמות יום יומיות. אני מרגישה עכשיו תחושת שלווה וזה משהו שגם בא בהדרגה, כאילו זה לא בבום, זה נבנה לאט-לאט ותחושת ביטחון שלי, השלווה שלי, תחושת הגנה שלי. שזה הכול בעיניי מתקשר ביחד, ואו זה משהו שגם עכשיו איתי.

אני התגברתי על הדברים , למשל אפילו היער שדיברתי עליו כאילו, יצא לי להגיע ליער עם המשפחה ל"על האש" שזה היה בין הדברים היותר קשים לעשות לי והגעתי אחר כך כעבור כמה ימים להיפגש עם עמוס וקלטתי שאני אפילו שכחתי לספר לו שזה קרה לי מרוב שזה כבר הפך לי למשהו שגרתי ומובן.

באמת זה מהמקום שגם אני פתאום יותר נותנת מקום לעצמי, עושה תרגילים, עושה ממש טיפול לנפש שלי כל יום, יותר נכון הייתי אומרת – מפנקת את הנפש שלי, דואגת לעצמי. משהו שלא הייתי עושה וזה משהו שממש נכנס לשגרה ומשדרג לי את היום ברמות ומכניס אנרגיות אחרות שלא היו קיימות .

אני מרגישה שהערך העצמי שלי זה משהו שאני מאוד שמה לב לזה ובן זוג שלי גם מאוד שם לב. הוא אמר לי ואני מבינה היום וכמה אני מסוגלת וכמה אני יודעת וכמה אני יכולה וזה לא תלוי באף אחד. זה לא תלוי בלימודים שלי ואם אני מקבלת מאה או פחות.

זה לא תלוי באם יש לי בן זוג או לא, זה לא תלוי באם אנחנו פתאום רבים ואז אני מרגישה שאין לי ערך – זה לא תלוי. הרגשתי תמיד שהערך שלי היה תלוי במשהו, השמחה שלי הייתה תלויה במשהו, השלווה שלי הייתה במשהו. מי שאני, הבן אדם שאני, היה תלוי בסיטואציות מסוימות.

 אני היום מבינה את הערך שלי. אני מבינה כמה אני יכולה. עצם זה שעשיתי את התהליך הזה ועברתי כזה ריפוי מטורף ותהליך מטורף עם עצמי בעזרתך. אין לי איך לתאר כאילו כמה הערך שלי פשוט לא כמו שהיה.

ובעיקרון אם כך לסכם, אני חושבת שמה שקרה זה שפשוט גיליתי את האור. ככה אני מרגישה, גיליתי את האור ואת השלווה וההבנה שהכול ביכולת שלי.

זה לא תלוי באף אחד, זה ממש אני. כאילו אני ולא אף אחד אחר.

יש כל כך הרבה דברים שהשתנו, למשל הייתי בגלל החוסר הגנה שהיה אצלי, המחסום, לצורך העניין אני לא יכולתי גם לעלות במעליות. כאילו בכלל, אף פעם ולא קרה מצב ואם הייתי צריכה להגיע לאיזשהו מקום גבוה אז לא הייתי באה אם זה אפילו אירוע של משפחה, יום הולדת, מישהו גר למעלה אז לא הייתי הולכת.

ובתהליך אני התחלתי לעלות במעליות, שזה הזוי וזה בא לי גם טבעי, פתאום זה מתחיל לבוא אוטומטי יותר ויותר.

אם זה לצאת למקומות שפעם היו מאתגרים בפני, זה פשוט בכל דבר, אני באמת לא יודעת, אם זה אפילו שיש איזה ריב עם הבן זוג שלי ופעם לא יכלתי ואני כאילו כולי הייתי בדפיקות לב והייתי אומרת לעצמי "לא, נו אני חייבת לרשום לו" , אני לא מסוגלת שזה ככה, אני לא מסוגלת שאני לבד, אני לא מסוגלת שאני לא בשליטה, לא מודעת מה קורה.

היום אני כל כך יודעת מי שאני שבאמת, אפילו בריב האחרון שלנו אני תמיד הייתי רושמת ראשונה והכל, שזה סתם זה גם כאילו באמת שטויות, אבל אפילו בדבר הזה שאולי בעיני אנשים אחרים זה שטויות, בעיניי זה כאילו משהו מטורף.

אני הייתי מעשנת שנה סיגריות ובחודש, אולי בחודש וחצי האחרונים התחילה לי הפחתה בסיגריות ואני יכולה להגיד שכבר היום יום שלישי וכבר בערך שלושה ימים שאני גם לא נוגעת בסיגריות וזה משהו שהוא מבחינתי כאילו חד וחלק מתחבר לתהליך כי אני מרגישה את הכוחות שלי בי, אני מרגישה את ההערכה העצמית שלי נהית יותר חזקה ויותר ברורה,

אם הייתי משתפת כל דבר מיום יום שעברתי אז היו שינויים עצומים, אני הייתי יכלה לספר על זה כאילו במשך שעות, גם עם אבא שלי אגב, הקשר הוא אומנם לא קשר חזק אבל הקשר הוא קשר טוב, זאת אומרת שאני לא מרגישה יותר את הלחץ, את הצורך הזה לרצות אותו כשאני איתו, הקשר השתנה פלאים איתו, ברמה שאפילו אימא שלו אמרה על זה.

הגעתי לעמוס כי הרגשתי שאני פשוט בגדול לא ממצה את מי שאני יכולה להיות. זה בעיקר סבב סביב חוסר ביטחון להימצא במקומות שונים.

פשוט הרגשתי שאני לא מוגנת ופחדתי לפעמים שייקרו לי דברים שלא הייתה סיבה בכלל לדאוג לגביהם. בעיקר מחוץ לבית. היה לי גם בעיה שהרגשתי מאוד קשה בקשר עם אבא שלי, הקשר הוא לא קשר חזק מדי ובפעמים היחידות שכן אני רואה אותו, אז בגלל כל מני דברים שחוויתי כך אני פשוט לא יכולתי להיות לידו. אוטומטית פשוט היה משתלט עלי התקף חרדה. ומשהו באנרגיות שלו, פשוט לא יכלתי להימצא לידו.

כל דבר קטן הפעיל לי את מערכת העצבים את מערכת הרגשית שלי  ופשוט הרגשתי שאני כזה תקועה, אני במקום שכל כך בא לי לתרום לעצמי ולגלות ואני בלימודים ואני לומדת ובא לי כאילו לפרוח ובא לי לטייל או לטוס, לא יודעת והרגשתי שאני לא מצליחה כי יש לי איזשהו משהו שמפחיד אותי ואני לא הרגשתי גם שאני מספיק מאמינה ביכולות שלי. זה למה החלטתי להגיע לעמוס, כאילו אמרתי די, חלאס, אני פשוט רוצה להתפטר מזה, בא לי להפסיק להרגיש כל יום את המועקה הזאת על הלב.

אני חושבת שהדבר שהכי הכי הכי אהבתי בתהליך בראש ובראשונה, זה את הבן אדם שזה אתה , ולמה אני אומרת את זה, כי בסופו של דבר לא משנה כמה יש לי את היכולות, והכישרון, אם אני לא הייתי מוצאת מישהו בתקופה הזאת של החיים שלי, שאני ארגיש שאני כך סומכת עליו שהוא הבן אדם הנכון שאני רואה את הכמות הידע, את האינטיליגנציה הרגשית, הבנה שלו בכל התהליכים האלה ובריפוי, לא הייתי מתקדמת, יותר נכון, לא הייתי מתקדמת באופן כזה מהיר, כאילו זה בטוח היה תהליך הרבה הרבה יותר הדרגתי.

אז קודם כל ללא ספק כאילו אני חותמת שזה אתה הבן אדם , כי שוב זה הי תהליך אחר לגמרה אם זה לא היית אתה. אני מאוד אהבתי שהרגשתי תמיד בטוחה שזה משהו שמאוד חשוב לי וגם כשחזרנו לאירועים, אירועים שהיו מציפים בי דברים  וגם כשלפעמים הייתי יכולה לחוות תחושות לא נעימות , כי בכל זאת האירוע לא היה נעים , אני כן תמיד הרגשתי בטוחה, תמיד ידעתי שאני במקום בטוח עם אדם בטוח שיש לו את כל הכלים לתת לי, בשביל זה אני משחררת את זה וזה עובר ומכאן גם הגיעה השלווה שלי , שאני בעצם רואה שאני מרגישה בטוחה במפגשים שאני איתך , כשאנחנו משחזרים ת'אירועים. אוטומטית זה כאילו אומר לי או.קיי, בואנה, זאת אני וזה הביטחון כן, הביטחון בעצמי וביכולות שלי הוא עולה הרבה יותר .

זהו, זה שהרגשתי באמת כל כך בטוחה , שהרגשתי שכמו שאמרתי יש לי למי לפנות, שהרגשתי שאני מעבר לטיפול או לקבל …לקבל איך נקרא לזה לא הוראות, ברחה לי המילה…מעבר ללקבל כלים, אני מרגישה שהעשרתי את החיים שלי , כי זה לא עכשיו לקבל פרקטיקה של תרגילים רק, או לדבר על הדברים שהיו בעבר, אלא זה ממש לשנות את הדרך חיים, ממש כך, זה ממש לשנות את כל התפיסה שלי , להתחיל לחיות ממקום אחר ולהאמין במקום הזה גם. ואי כי זה…יש עוד, יש עוד הרבה, אבל זה אני חושבת שככה מה שהכי אהבתי בתהליך.

טוב האמת שזה התחיל משיחת הטלפון הראשונית שדיברת איתי לפני הפגישה הראשונית והשיחה עצמה הרגשתי שיש בן אדם שהוא באמת אומר דברים שמשהו שבאמת ככה נוגע אלי ומשהו שהוא לא סטנדרטי לשמוע, לא משפטים סטנדרטיים, אלא משהו באמת יותר ספציפי לי והרגשתי שאולי יש לך באמת אופציה לעזור לי כי אני, האמת אני לא יותר מדי האמנתי בטיפול, לא יודעת, היה לי ניסיון לא כזה טוב וזהו, ואז כשהגעתי למפגש, ככה התהליך עצמו זה קודם כל מעבר הפגישות.

מבחינתי הפגישות האישיות, זה כאילו שלווה כזאת, זה יום כמו שאני הולכת לעשות ציפורניים וזה כיף לי כי זה ממלא לי את הנפש כי השקעתי בעצמי וטיפלתי בעצמי, אז ככה הרגשתי במפגשים. זה הייתה תחושה אחרת לגמרי, גם כשהיו דברים שהיו באמת יותר קשים לי במפגשים תמיד אחר כך היה לי כזה, כמו שרואים סרט, סרט טוב ומרגש שאתה ממשיך לחשוב עליו פתאום אתה קם לאוויר חדש, לתחושה חדשה, ככה הרגשתי ומעבר לזה, יש לי תרגילים שהבאת לי וזה ממש הפך להיות חלק משגרת היום יום שלי, שממש הכניסו בי שלווה, הכניסו לי תחושה של משהו שלא הכרתי .

אני אתאר את זה כתחושת אמונה עצמית , לא רק שלווה, יותר אמונה עצמית, יותר אור. הספר שלך שמאוד מאוד מאוד עזר לי . גם כמה תרגילים קבועים שאני גם מאמצת והשיחות איתך ביום שלישי באמצע שבוע אחרי המפגש שלנו, זה כאילו משהו שממלא עוד יותר, שכיף לי כאילו יש לי מישהו  לשתף לו ולספר לו, זה מישהו שהוא לא יבוא ויפשוט אלא הוא כאן להקשיב לי וזה ככה כאילו תהליך שהוא לא רק של פעם בשבוע הרגיש לי, זה הרגיש לי משהו הרבה יותר, כאילו פשוט תהליך של יד ביד, לא רק פעם בשבוע, משהו שאני יודעת שאתה תמיד כאן, גם כשהייתי צריכה לשאול או משהו להתקשר, אז הייתה כאן.

אז התהליך הוא מאוד זורם ומאוד ביחד. באמת זה משהו אחר זה ממש ממש לא כמו מפגשים אחד על אחד "טוב, ניפגש שבוע הבא ונדבר על כל מה שהיה השבוע" כי זה ממש לא וזה משהו שכנראה הייתי צריכה זקוקה לו כי הייתי צריכה באמת להרגיש שמישהו באמת גם מעוניין לעזור ולתמוך ולהיות איתי וזה מביא כוח וזה התהליך שהרגשתי.

אני באמת ככה חושבת, מאמינה בלב שלם שכל מי שמתלבט או מרגיש שהוא נמצא באיזשהו מקום בחיים, לא יודע מה לעשות, מרגיש תקוע, מרגיש שהוא לא מצליח לממש את עצמו, מרגיש שיש משהו שחוסם אותו מלממש את הפוטנציאל שלו, מלחיות חיים מאושרים, שלווים, חיים טובים, שמגיעים לכל בן אדם. אם יש משהו כזה, לבן אדם שמתרחש לו בנפש לא צריך להסס ולחשוב פעמיים, כי זה משהו שאי אפשר להתעלם ולא לטפל בו ובאמת התהליך עם עמוס, זה משהו שונה, כי אני גם הייתי בטיפול פסיכולוגי וזה המקום למי שבאמת רוצה איזשהו תהליך. לא מפגש, לא מפגשים, אלא תהליך עם בן אדם שמכווין, שיש לו את הידע המקסימלי, שהולך איתך לאורך כל הדרך, שאתם מדברים גם באמצע שבוע, שהוא נותן כלים, תרגילים, ספר.

אני הייתי במקום קשה מאוד, היו לי מלחמות באמת יום יומיות ואני אף זוכרת שהייתי בצבא והייתי כל יום עולה על האוטובוס של עשרה לשש, הייתי יודעת שאני ארד מהאוטובוס מלא פעמים בגלל הקלסטרופוביה שלי והייתי מנהלת מלחמות יום יומיות ומתישות ואין צורך כשיש פתרון, שהוא כל כך מורגש, אז אין סיבה, באמת אין סיבה לחשוש לרגע, להתלבט, פשוט לקחת את זה בידיים, כי נפש זה הדבר הכי חשוב ועם התהליך הנכון ועם הבן אדם הנכון שילווה וייצור תהליך והרמוניה, אתם תהיו במקום אחר לגמרי."

כיצד תמר בת ה- 78 הפכה מחסרת בטחון ואמונה לשמחה ומאושרת?

הייתי אדם אחר לגמרי. היום אני משוחררת, כאילו הלבה הבוערת פרצה מגופי, מנפשי ומרוחי ואני נפתחתי לעולם חדש. יש בי אמונה, אהבה וחיים ולתת המון אהבה לבני אדם.

להקשיב, לענות, לחבק ולהעריך כל אדם כמו שאני מעריכה את עצמי היום. אני אישה מאושרת. מדהים מה שקרה לי, מדהים.

אני הייתי ישנונית., לא במיטה, ישנונית בחיי היום יום שלי. רחצתי כלים שעתיים, תוך כדי מחשבות. עד שניקיתי את בית, עד שכיבסתי, כל העבודות שעשיתי זה היה בעצלתיים ולא הייתי מרוצה והייתי מרגישה חולשה, עייפות.

אחרי כל טיפול שהייתי כאן, אחרי כל מדיטציה, חזרתי מלאת כוחות ופתאום, אני לא האמנתי שזאת אני. נעשיתי זריזה, מרוכזת, מקשיבה לבני אדם ומקשיבה קודם כל לעצמי.

ואני אומרת: "תודה אלוהים , שהבאת אותי למקום שמזרים כוח רוחני להפעיל אותי, ואני פועלת היום כמו נערה בת 18. זריזה, נהנית וצוחקת. ואני מלאת חיים, אני מאושרת.

הלוואי על כל אחד ואחת לחוות מה שאני מרגישה. אני אישה מאושרת. לא הכסף, לא כלום הרוחניות החדשה שלי גרמה ל להיות אדם שמח, עליז ומאושר.

ואני מאחלת לכל אדם, לכל אישה, לכל גבר ונער ונערה, לעבור את החוויה הזאת  ולהיות מאושר. אני מאושרת

הסיבה שהגעתי היא שהייתי במצוקה מילדות, בחרות, כאישה נשואה ועדיין כאלמנה. הרגשתי שמועקה יש בתוכי ושאני רוצה לפוגג אותה ולא ידעתי איך.

בכיתי המון, עד שיום אחד נחתי ופתחתי את הפלאפון ואני רואה אדם בשם עמוס חגי, משחרר מועקה, מחזיר  את האדם לעצמו, להיותו הוא בלבד.

 פשוט קלטתי והחלטתי שזהו, אני הולכת על זה ואני לא מצטערת, אני נהנית וטוב לי. טוב לי, אין לי מילה יותר טוב מטוב, בנפשי, ברוחי, בגופי. אני אישה מאושרת היום.

קודם כל עמוס חגי מדבר בנועם קול והוא נותן לי הרגשה שיש לי פתרון, ואחר כך, כשאני שוכבת במדיטציה, אני נמצאת במקום אחר כאילו, והוא פשוט ממלא אותי במילים טובות וכשאני מתעוררת, יש לי רגעים של תחושת כבדות ואחר כך התנערות ושוב נועם קולו מרגיע ונותן לי הרגשה כמו צעיף שמלטף את הגוף ביום קר.

ונעים לי והתהליך הזה של מדיטציה עשה לי מצוין. מאז שהגעתי לכאן, קודם כל אור פניו של עמוס חגי גרם לי להוריד הרבה פחדים, הרבה לחץ. הוא כל כך היה אדיב אלי והעריך אותי, לא מי שאני, אלא כאדם.

וזה שחרר אותי וכל התהליך היה נהדר. המדיטציה, כל מה שהוא אמר, זה חדר לנשמתי , לגופי ולרוחי.

כשהתעוררתי, כל אותו שבוע אני הייתי צוהלת, שמחה, זריזה בעבודה ונהנית לעשות כל דבר בהרגשה טובה. ואני גאה, מאושרת שבאתי.

כל אדם שחושב לקבל טיפול, בסדר שאתה מתלבט, או את מתלבטת. כי זכותך לדעת אם הדבר יעבוד או לא. האמיני לי, האמן לי, זה עובד נפלא.

אני בגיל 78 שנים היום. עוד מעט יש לי יום הולדת, בדצמבר. אם אני האמנתי, כל אחד יכול להאמין ושווה לעשות את המאמץ. זה כדאי, זה רפואה לנפש, לרוח ולחיים.

אני מאחלת לכל אחד לעבור תהליך כזה. זה בסדר להתלבט, אבל כדאי לנסות ולראות כמה זה עובד נפלא.

אם זה עבד עלי, על כל אחד זה יעבוד. תודה לאל ותודה לעמוס חגי."

כיצד ויקי העלתה את הערך העצמי שלה וריפאה את מערכות היחסים בחייה?

אחרי שעשיתי את מה שכיוונת אותי לעשות, הרגשתי שנפלה לי אבן ממש ממש ענקית מהחזה ואני מרגישה הרבה הרבה יותר טוב עם עצמי וגם עם המערכת יחסים עם אבא שלי עכשיו וזה באמת היה אחד הסשנים הכי הגדולים כאילו, עם המשמעות הכי גדולה.

זהו, אני מרגישה כאילו עכשיו הרבה הרבה יותר טוב גם עם עצמי וגם איתו ועכשיו אני יודעת שכאילו לא משנה מה אני מרגישה איתו או כלפיו , אז אני פשוט אומרת לו את זה בלי פחד.

לפני שהגעתי, הייתי בתחושה של כלא, הרגשתי שאני שמה את עצמי בצד, ואחרי התהליך, למדתי לשים את עצמי בפרונט. ועכשיו אני עושה דברים שעושים לי טוב, הולכת לריקודים, נפגשת עם חברים.

למדתי להוריד את רמת הלחץ שלי, אם הייתי לומדת כל היום, אז עכשיו אני לומדת חצי יום ובחצי השני אני עושה דברים שאני אוהבת.

אני זוכרת שגם הייתי בתחושה שלא הערכתי את עצמי מספיק וגם תחושה של ריצוי, בעיקר אחרים, אז עכשיו אני עברתי תהליך ואני כל הזמן חושבת מתוך איזה ויקי אני פועלת? ויקי הישנה או ויקי החדשה, וזה מה שבעצם מכווין אותי וכל פעולה שאני עושה, אני ממש חושבת על זה.

כרגע אני מרגישה הרבה הרבה יותר חופשיה להיות מי שאני ולא להיות בתחושה של מחנק.

אני מרגישה הרבה יותר רגועה ושלווה. אין לי יותר את התחושה של הרדיפה הזאתי או שאני צריכה לעשות הכול מהר מהר. אני פשוט מבינה, כמו שלימדת אותי שהכול קורה מסיבה מסוימת והכל בסדר ואני לא חייבת להיות הכי טובה.

אני כן אעשה את המקסימום שלי, אבל אני בחיים לא אשכח את עצמי, וזהו, אני פשוט מרגישה שאני במקום ממש ממש ממש טוב, ופשוט טוב לי .

החלטתי לבוא בגלל שהרגשתי שהולך לי בהכל בחיים חוץ מהעניין הזוגי, שאני כל הזמן נפלתי בו, בין אם זה שבחרתי בבני זוג שהם לא היו הכי טובים בשבילי, או זה שהייתי יודעת שזה לא הכי טוב בשבילי ועדיין הייתי נשארת.

בתהליך עזרת לי בעצם לראות, כאילו לראות את הסיטואציות בנקודות יותר נכונות ובריאות, להבין שלא כל דבר גם קשור אלי ספציפית. חיזקת אותי המון, הבאת לי טיפים וכלים. והליווי כאילו מאוד אישי.

זהו, כאילו, היה לי ממש נוח איתך וכמו שאמרתי גם עבודה אישית ופשוט לעשות את כל שיעורי הבית שהבאת וזהו, היה אחלה תהליך.

אני חושבת שכולם חייבים לעשות את זה. בעיניי אין בן אדם שאין לו משקעים או דברים שהוא לא עבר בחיים. לכולנו יש חסימות ודברים מהילדות וכל אחד חייב לעבור את זה, וזהו, כל אחד שאני אראה כאילו, אני אומרת לו שהוא חייב לעשות את זה."

כיצד יואל ריפא את החסימות שלו ושינה את חייו מקצה לקצה?

ואני מרגיש שהמון דברים השתנו בכל תחומי החיים, למדתי להכיר את עצמי, להעריך את עצמי, ולמדתי מי אני ואיפה אני עומד, מה אני רוצה ומה אני לא רוצה, ולמדתי להעביר את זה לסביבה שלי.

לפני שהגעתי אליך ההתנהגות שלי היתה מרצה אחרים, לרצות את הסביבה שלי, ולא הבנתי מה לא בסדר בי, ולמדתי להבין שהרצון לרצות נובע ממקום לא נכון, מתוך בעיות שהיו אצלי ופתרנו אותם, והיום אני פועל בצורה שמשרתת את האינטרסים של כולם ולא את האינטרס של לנסות לרצות משהו לא סגור אצלי. וזה מייצר לי שינוי עצום בחיים בכל יום.

במהלך היומיום מגיע בור, ואלה הבורות שאני הייתי נופל בהם, וממש שניה לפני שאני נופל בבור, כי הייתי רגיל ליפול כך במשך שנים, פתאום אני נזכר בתהליכים שעשינו, ואני אומר לעצמי הפעם אתה לא עושה את מה שעשית פעם, לא מתאים, לא יעבוד, הפעם אתה פועל אחרת.

זה כאילו אני מרים עצמי מהרצפה ואומר זה לא יקרה יותר. אני רואה פתאום מישהו חדש שנכנס פה לתמונה ומנהל לי את החיים והוא אומר לי אתה לא הולך לעשות X, אתה הולך לעשות Y כי אתה חדש.

אני חייב להגיד שזה מדהים, הייתי די סקפטי, כבר בשיחה הראשונה שלנו אמרתי לך שכבר ניסיתי הכל וכלום לא עבד לי, אבל זה היה די מדהים, מהר מאוד התחברת אליי והבנת מה קורה אצלי, שזה היה מדהים כשלעצמו, וזה נתן לי את המקום להיפתח ולפתוח את הדברים וזה היה פשוט מדהים, זה כמו חוויה רוחנית כזאת.

הרבה מאוד דברים היו בתת מודע שלי ואתה היית כלי שהצלחת להתחבר אליי, אחרי כל הטראומה הענקית שעברתי, ואתה פשוט הוצאת ממני את הדברים האלה וחיברת אותי.

אני לא האמנתי שתצליח לחבר אותי, כי כבר התייאשתי והפסקתי להאמין, בשבילי היית הכל בתהליך הזה, והבטחתי לך להתמסר והתמסרתי, אני שמח על זה וזה היה תקופה לא קלה, תקופה של מבחנים ולחץ בעבודה, ולהילחם ולהגיע בזמן, וכל בוקר לקום 10 דקות לפני הזמן ולעשות את התרגילים, זה היה קשוח, אבל ידעתי שזה שווה. זה השקעה בי וזה שווה.

חזרתי להרגיש המון דברים שהדחקתי אותם ובניתי חומות לא נכונות, אז חזרתי אליהם, וזה היה די כיף, הרעיון והידיעה שאני פותר את הדברים. מה שהכי אהבתי זה התחושה כל פעם מחדש כשיצאתי ממך ובמהלך השבוע ההתקדמות, התחושה המוחשית שדברים טובים קורים ומתפתחים בחיים וזה היה פשוט כיף, פשוט חוויה.

אני ממליץ לכל מי שרק חושב, לעבור את זה. אני מאמין שההשקעה הכי טובה זה להשקיע בעצמנו. אני מרגיש פשוט נס שהכרתי אותך ובזכותך החיים שלי פשוט השתנו. אני בנאדם אחר היום, פשוט כך. כיף לי שהכרתי אותך.

הרבה מאוד אנשים נוסעים עד הודו למנזרים בשביל למצוא מרפה לנפש, אני מצאתי את זה בישראל. אין לי איך להודות לך, מה שאני לא אתן לא, מה שאני לא יגיע לך לא יספיק."

כיצד מירי ריפאה את חייה ונולדה מחדש בגיל 65?

חשבתי לוותר על זוגיות אבל אני מרגישה מחוזרת מאוד, ולא רק שאני מחוזרת, אני מרגישה שקיבלתי את החיים שלי במתנה. אני מרגישה הורמונלית בגיל שלי וזה לא קרה לי לפני כן. היום אני רק חושבת על אהבה, אני רק חושבת על המקום הזה שאני אמצא מישהו ואני מאמינה שאני אמצא.

בעקבות הטיפול שהיה לי עם עמוס כל החיים שלי גם השתנו, פתאום כל מיני רעיונות מבחינת עסקים, ספורט, חלומות, פתאום הכל נפתח לי. נרשמתי לריקוד ואני לא מפסיקה להתאמן, יש לי בראש כל מיני כיוונים מבחינה חברתית, אני לא מפסיקה להיפגש עם אנשים, ולא מפסיקה לבלות. זה פשוט מדהים, זה שינוי מטורף, ממש שינוי מטורף ואני ממליצה בחום. ממש כיף.

הרגשתי שלמרות שאני בגיל מבוגר אני לא מוותרת ואני רוצה להגיע לאדם כמו עמוס, ששמעתי עליו הרבה, ולהתחיל עבודה פנימית שתעזור לי לחיות את החיים שלי הרבה יותר טוב מפכי שהם היום.

בהתחלה שהגעתי לקליניקה הייתי סקפטית, לא האמנתי שדברים יקרו, אבל החלטתי שאני עושה את זה וזאת היתה חוויה ממש עוצמתית, עוצמתית בכל המובנים, עוצמתית מבחינה רגשית, עוצמתית מבחינה פיזית, הרגשתי שאני מקבלת כלים למקומות שהייתי חסומה.

הדבר שבאמת באמת נדהמתי בפגישה הראשונה שלנו, זה שבתקשור הראשוני שהיה, אתה פשוט עלית על הרבה דברים בחיים שלי שהם באמת היו חסומים. אפילו הגעת לגילאים מאוד צעירים, גיל 4, גיל 8, גיל 12, הצבא, והגעת לתחנות כל כך משמעותיות בחיים שלי שקרו לי שם דברים שגרמו לחסימות. מקרים שגרמו לכך שאני באיזהשהוא שלב ייעצר, פשוט החיים שלי נעצרו. ובתקשור איתך לאט לאט כל פעם שכבה אחרי שכבה התגלתה וזה היה מדהים, מדהים, מדהים. ואני הרגשתי גם שכל פעם פלונטר ועוד פלונטר ועוד פלונטר זה משתחרר, הדברים האלה משתחררים ואני מרגישה הקלה. מהפגישה הראשונה אפשר לומר את זה. אז זה מה שהרגשתי כשהגעתי אליך בפעם הראשונה.

כל פגישה זה גם סשנים, סשן זה תהליך שבו משחררים, משחררים דברים שתקועים, בהתחלה זה שנשמע לי כזה מאוד, לא הבנתי, איך דבר בכלל משתחחר, כאילו מה עמוס הוא קוסם? אבל כל פעם שעברתי תהליך כזה של סשן ועצמתי את העיניים, ונכנסתי לרבדים של הרבדים של העבר, הרגשתי שמשהו משתחרר, ממש ככה, משהו משתחרר והשחרור הזה הוביל אותי לעוד שחרור ועוד שחרור, כי סך הכל, החיים שלנו זה רבדים של רבדים של רבדים ואם משהו קטן תקוע זה פשוט עוצר, וזה העוצמה בסשנים של עמוס, השחרור הזה, הריחוף, ואני ממליצה בחום, ממש ממליצה.

כל פעם שהייתי מגיעה והייתי נמצאת בתהליך זה היה תחושה של ריחוף וזה היה עוצמתי עבורי.

אותך אני לא עוזבת עמוס כי לדעתי זה מתנה לחיים, לבוא אליך זה מתנה, פשוט. זה מתנה לנפש וזה פשוט בונוס. זה כיף לבוא אליך כי יש תוצאות.

אצל עמוס מקבלים ליווי צמוד, יומיומי ואפילו שעתי איך לעבור את המחלה, איך לקבל אותה ואיך להירפא ממנה. כיוון שאנו יודעים שמחלה זה נפשי, כשבאים לעמוס אז קודם כל הנפש מקבלת את התרופה, וברגע שהנפש מתרפאת אז גם הגוף מתרפא. אפילו מחלות קשות אפשר למצוא אצל עמוס פתרון, מחלה רגשית אפילו יחסים שעלו על שרטון.

לבוא לעמוס זה לבוא לבית, ממש ככה, אני חיכיתי כל שבוע לשעה שאני אפגש עם עמוס ואני אצא בריחוף, ואני מקרינה זאת לסביבה שלי, למשפחה שלי ולחברים שלי.

עמוס אתה אישיות, באמת, יש בך נתינה אינסופית. אתה בנאדם שכשמסתכלים עליך יודעים שאתה אמיתי, זה לא צביעות. וזה פשוט אמת לאמיתה. וכל מילה שיוצאת מהפה שלךזה פשוט עולם ומלואו. אתה מדבר כל כך ללב של הבנאדם ואתה נותן לו להרגיש שהוא האחד, היחיד והמיוחד."

כיצד אתי ריפאה את מערכות היחסים בחייה?

מה שאהבתי זה שלהיות עם הפחדים שלי, להיכנס לשורש, להיות עם עצמי בשקט ולהיות עם המקום הכי עמוק שבי, להתחבר על ידי נשימות ספציפיות שלימדת אותי ואז אני מתחברת למקום הכי עמוק בתוכי וזה מה שמביא לי את הבטחון העצמי שלי."

כיצד יניב העלה את הערך העצמי שלו ושינה את חייו מקצה לקצה?

הביטחון שלי, אני עדיין עובד עליו, כן, זה עבודה אינסופית, אבל הביטחון גם לאט לאט עולה. אני יודע שאני שווה המון, שיש לי פוטנציאל מטורף. זהו, זה מדהים, מדהים.

אנשים התחילו להסתכל עלי בצורה אחרת, כי חיזקתי את יניב החדש בצורה שהיא הרבה יותר מעריכה ויותר מקבלת. גם נשים מסתכלות עלי בצורה אחרת ממה שהסתכלו עלי בעבר, כי התדרים שלי השתנו.

החוויה הייתה מדהימה. אם זה עם התרגילים, הסשנים, הספרים שאני קורא. הכול מתחבר, כמו שאמרת לי בהתחלה ותמיד אמרת לי את זה בכל פגישה שלנו, זמינות אינסופית.

זהו, התהליך הוא מדהים. הכל מתחבר, הכל לאט לאט צף ומתחיל לקבל צורה של יניב החדש, של החיים החדשים שלי.

הרגשתי שאני חסום, שלא מצליח לי שום דבר בקריירה, בזוגיות, בכל החיים האישיים, עם אנשים, אם זה עם אנשים, זה עם ההורים שלי, עם משפחה ואז החלטתי לעשות שינוי בחיים.

הכי אהבתי את הזמינות שהיה לך. כל פעם שהייתי כותב על החלומות שעברתי בזמן התהליך, היית עונה לי ועונה לי את זה בצורה הכי טובה והכי ברורה.

אהבתי את הספרים שקראתי ושאני קורא עדיין, יותר נכון, כאילו הזמינות שלך זה משהו שמאוד מאוד אהבתי אותו. תמיד היית זמין ואם היה משהו שהוא פחות לווטסאפ אז היית פשוט מתקשר ועונה לי ועוזר לי, עוזר להתמודד.

אני יכול לתת את הדוגמא של המלחמה שתמיד היית מדבר איתי שהייתי במילואים. עזרת לי לקבל את המציאות כמו שהיא. זהו, זה מדהים.

שיעוף על זה, שיעוף על זה ויעשה את זה, כי זה משנה חיים. זה היה משהו של פעם בחיים. אין יותר כזה, זה משהו שאתה עושה פעם אחד, אתה צריך להיות בתוך התהליך. לא חצי, בתוך התהליך, לעשות את הדברים, כל התרגילים, לקרוא את הספרים והכל מתחבר בסופו של דבר."

כיצד איילה הביאה לחייה שלווה, קבלה ובטחון עצמי?

בתחילת התהליך שיתפתי שיש כל מיני דברים שמאוד מכעיסים אותי, שמרגיזים אותי, דברים שלא מתנהלים כמו שאני חשובת שהם צריכים להיות וזה מאוד השפיע עלי.

הבנתי בזכותך שכל בן אדם יש לו את הסיפור שלו מאחורי ההתנהגות שלו, ואי אפשר לדעת מה באמת הסיבות שגרמו לאותה התנהגות, אם זה מורה שמאחרת לצאת מחדר מורים לשיעור, או נהג בכביש שחותך אותי או בתור בסופר מישהו שפתאום מנסה לעקוף אותי.

הבנתי שהדברים הם לא כמו שאני תמיד חושבת ותופסת אותם, זאת אומרת שיש באמת לכל אחד את הסיבות שלו וכשהתחלתי לחשוב כך ופתאום לגלות דרך זה איזושהי אמפטיה, לא להיות סובייקטיבית, אלא באמת יותר אובייקטיבית, יותר להבין את הדברים וגם אם לא להבין, לקבל אותם,

אז אני חייבת להגיד שזה מאוד תרם לשלווה שלי, לרוגע, ליחס שלי גם לאחרים, כי ברגע שאני מקבלת את זה, אני נחמדה יותר לאחרים, אני פחות כועסת. אני מרגישה שאני יותר שמחה. תמיד אני מרגישה שהייתי שמחה, אבל היום אני מרגישה שאני יותר שמחה.

אפילו אמרו לי שכשאני מגיעה, מרגישים ממני יותר אור, יותר שמחה, שאני מאירה יותר כשאני מגיעה וזה עושה לי טוב, כי זה אומר שמה שאני מרגישה בפנים גם מופץ החוצה, וזה מה שאני רוצה.

ואני מרגישה את זה גם בכיתה עם הילדים וגם בבית וגם בחדר מורים ועם החברים וטוב לי, טוב לי עם זה.

למה הגעתי אליך? במהלך חיי הבוגרים הרגשתי צורך כל הזמן להתפתח, לטפל בכל מני דברים שהציקו לי בעצמי. לאורך השנים קראתי ספרים שעסקו במודעות, באושר, ברוחניות, בחשיבה חיובית ועוד. התנסיתי בטיפולים אצל מטפלים שונים, שמעתי הרצאות כל מני תחומים, כך גם הגעתי להרצאות שלך למעשה.

הרגשתי שהדברים שאתה אומר והדרך שבה אתה מפשט אותם, מתאימים לי. רכשתי את הספרים שלך, המשכתי להאזין לסרטונים ויום אחד גם עזרתי אומץ והתקשרתי לתאם שיחה, אחרי השיחה הרגשתי שאני מעוניינת להמשיך, למעשה להתחיל בתהליך אישי עמוק יותר, ומה שהיה חשוב לי בעיקר זה לעבוד על הביטחון העצמי שלי ולמצוא שלווה בתוכי.

קודם כל אהבתי את הדרך שבה אתה מציג את הדברים, דרך של קבלה, של אהבה, של הכלה. להבין שהכול בסדר, הכול מדויק, לקבל את השינויים שקורים בהבנה, באהבה. להרגיש איך אני מתפתחת תוך כדי תהליך, באמת להבין שהדברים מדויקים וזה משהו שהולך איתי כל הזמן, בכל מקום.

קודם כל החוויה שלי התחילה מעצם הנסיעה אליך כי אני גרה בקריות וזה היה מן מבצע כזה שבועי, להגיע למרכז, רכבת, אוטובוס, רכב, כל מיני. וזאת הייתה חוויה בפני עצמה, שבמהלך החוויה הזאת גם למדתי על עצמי המון דברים ותוך כדי הלמידה והשיחות איתך הגעתי לתובנות גם בזמן האיכות הזה שהיה לי עם עצמי וזה היה זמן מעולה.

בפגישות שלנו הרגשתי שתוך כדי שיחה איתך, השאלות ששאלת, באמת עולות בי כל מיני תובנות על כל מני דברים שכנראה היו בפנים, אבל לא הגיעו למודע אצלי. נקודות המבט שהראת לי, תרגילים שעשינו, הטיפול דרך הדמיון המודרך, המדיטציות, כל הדברים האלה ביחד הרגשתי שהם עזרו לי מאוד.

התחלתי לראות את הדברים באמת אחרת קצת כאילו לפתוח את העיניים ולהבין את הדברים קצת אחרת וזה עשה לי טוב.

אני חושבת שזה לא תמיד פשוט, אבל אני חושבת שאם כבר רוצים באמת לעשות את התהליך אז זה שווה לעשות אותו, כי זה סימן שהגענו למקום שאנחנו מרגישים שאנחנו צריכים לעשות את זה, צריכים לעשות את השינוי הזה וגם אם זה לא תמיד קל, זה שווה את זה.

וזה משהו שנשאר איתך אחר כך לתמיד ולכן זה חשוב."

כיצד צור ריפא את חסימת הדחיינות והעלה את הבטחון עצמי?

היכולת שלך להתמודד כמעט עם כל דבר, עצב, געגוע, משפחה, דברים כאלה, וגם קשר בין אישי בין נשים, גברים, זה לא משנה, אתה רואה שקורה משהו לאנשים סביבי, כל מי שאני מדבר איתו מבין שמשהו קורה בי. 

פשוט זה כאילו שם אותך במקום אחר, מרגיע, אתה מרגיש שאתה פועל במקומות יותר נכונים ולא מחסימות ומעקפים אלא יש לך את היכולת לנסוע ישר ולהתנהל ישר ולא באמצעות כל מיני דרכים נפתלות שסיגלת כתוצאה מכישלונות חוזרים.

האמת שהשינוי די גורף, זה גם ביחסים בין אישיים, זה גם בענייני עבודה, אני נתקל באנשים חדשים בגלל העבודה שלי ואתה רואה שיותר קל לך לנהל שיחה פתאום ויותר קל לך  לנהל את העניין או לנתב את העניין.

אני אומר שאם אני צריך להצביע על נקודה אחת או נקודה מורחבת נקרא לזה, זה הרוגע והביטחון שאתה יכול להתמודד עם כל דבר ולא לפחד ולא, וזה פותר לי בעיה של דחיינות שהיתה לי, זה בהחלט קידם את זה בצורה דרסטית וגרם לי לעשות את הפעולות ולא לספר סיפורים למה לא לעשות. 

קיבלתי בטחון לפעול מתוך חיות ושמחה ובלי דאגה. ברור שיש בעיות ויהיו דברים עוד נתקל, אבל  זה נותן לך כלים לנסוע בנוחות. להתנהל בנוחות בים סוער ובים רגוע, בפרופורציות.

אני מאמין שדברים לא קורים סתם, ולכן לא סתם הגעתי לעמוס. הסיבה היא שהדברים חזרו על עצמם, החסימות חזרו על עצמם, הכישלונות חזרו על עצמם, הבעיות חזרו על עצמם והחלטתי שאני צריך לעשות משהו יסודי, בסיסי, לעקור מהשורש את הבעיה, את הבעיות.

אני יכול להצביע על שני דברים מרכזיים שמצאו חן בעיניי. אחד, העובדה שבמהלך הטיפול , לא בכולם, אבל בהחלט בחלק נכבד מהם הגעתי לנקודה שזה הסעיר אותי, זאת אומרת הייתי נרגש, צפו דברים, הייתי על סף בכי, זה דבר אחד, זאת אומרת הרגשתי שכאילו קורה משהו, לא עוד איזה שיחה שאתה יוצא כמו שנכנסת.

ודבר השני שמצא חן בעיניי זה שצפו בעיות או מועקות או עצבות או געגוע או משהו ויצאתי מזה מאוד מהר. אני מודה שלא ממש הבנתי מהתחלה מה קורה פה.

מצא חן בעיניי האבחון הממושך והרישום של האבחון הממושך והעובדה שעמוס ידע לזהות מה יותר חשוב ומה פחות חשוב, והטיפול הוא טיפול אחר, יש בו קטע של פסיכולוגיה אבל יש בו גם קטע פיזי שהוא כנראה ערך המוסף של הדבר הזה. לפחות כך אני הרגשתי לגביי.

כמובן נצמדתי להוראות ולשיעורים והקשבתי ואני עד היום מקשיב לכל מיני הקלטות לפי השיעורי בית שקיבלתי. 

זה נותן לך כלים, אתה בעצם מרגיש שאתה יכול כמעט על כל דבר להתגבר. זאת התחושה שלי וזה קורה לי באופן יום יומי שאני משתמש בטכניקות האלה.

עכשיו אם מישהו רואה אותי ומוצא איזה קווי דמיון, אז שידע  שיש פה פתרון, זאת אומרת, גם אני מספיק ציני ומספיק ספקן, בטח ראיתי את המודעה הזאת כמה פעמים עד שיצרתי קשר, אבל אני מאוד שמח כי זה דברים שעובדים גם על אלו ששבעי כישלונות. צריכים להתאמץ וללכת על הדבר הזה כי זה משהו אחר ממה שמכירים."

כיצד יפה ריפאה את מערכת היחסים עם עצמה ועם הסובבים אותה?

אני לא נכנסת לדברים שהם לא שלי היום. אני יודעת להבין שזה שייך אך ורק לבן אדם עצמו. זה לא שלי. ואני משתדלת לא לקחת את זה אלי. וזה מקל עלי, זה פשוט עושה לי הקלה בחיים. זה מקל עלי.

אני יכולה להגיד שבאמת עד שאני במצב של כעס , אני יודעת לפוגג את הכעס הזה על ידי אמירה שלימדת אותי של :"כעס כעס עשה בי כרצונך" ועוד אמירות למיניהם שאני באמת עושה בהם שימוש כמעט יום יומי.

ולהפתעתי זה עושה את העבודה. ואני מעבירה את זה גם לאנשים שאני אוהבת.

זה באמת עשה שינוי משמעותי לפני התהליך הייתי יכולה להיות בכעס או בברוגז עם בן אדם ולא לדבר איתו שבוע, היום אני מצליחה לפוגג את זה במהלך של יום. אני מפוגגת את הכעסים, שזה המון.

מה שהביא אותי לתהליך זה מועקה נפשית, לב שבור עם הרבה קושי עם הרבה קושי להתמודד עם כאבים. זאת הסיבה.

אהבתי את כל המפגש כולו, אהבתי את האמון שנתנו אחד בשני, אהבתי את הפתיחות הזאת, אהבתי את המדיטציות שעשינו, אהבתי את כל התחושות שחוויתי במהלך הטיפול.

הגעתי לטיפול בלי לדעת בדיוק מה אני הולכת לעבור שם, אבל מתוך זה שקראתי, זה עשה עלי רושם טוב.

בטיפול עצמו אני הרגשתי שמשהו קורה אצלי בתוך הגוף בלי שיהיה דיבור מיותר, בלי מגע כמובן, ובלי שום דבר, רק לשמוע את הקול עם ההנחיות והעבודה עצמית שגרמת לי לעשות.

אני חושבת שזה עשה עבודה נהדרת. תראה, אין פה מקום בכלל להתלבט בעניין הזה כי להבדיל מדברים אחרים, זה לא שבאתי לטיפול פסיכולוגי, לא הייתי צריכה לשבת מול פסיכולוג ולספר לו מה כואב לי ומה הבעיות שלי . ההבדל שאתה לא בא…זה לא משהו ממכר…זה משהו שאתה עושה תהליך שהוא קצר, מבוקר, עם כלים להשתמש בהם להמשך. אני הייתי ממליצה היום לכל בן אדם…לא צריך שתהיה לו בעיה מסוימת בשביל שיגיע.

אוהבת אותך ברמות על, באמת. אתה איש מקסים, אתה איש עם נתינה נהדרת. הרגשתי בנוח, אתה לא בן אדם מאיים. היה לי באמת הכי טוב איתך.

אני באמת חושבת שחוויתי חוויה, שוב אני אומרת אם הייתי צריכה ללכת היום לפסיכולוגית, לא הייתי הולכת או לפסיכולוג כי זה לא קטע מעניין אותי לשבת ולשפוך את עצמי, זה לא קטע שהיה עובד אצלי,

אבל לבוא אליך ולחוות את החוויה שלך כאדם, זה היה משהו בעיניי גדול מהחיים, באמת. זאת הייתה מתנה לי לחיים. המתנה שלי לחיים. אז קודם כל שאפו ענק ותודה רבה. מה אני אגיד לך, הכרתי איש מדהים."

כיצד אלישע למד לאהוב ולקבל את עצמו ולסלוח על העבר שלו?

דברים יותר עוברים לידי, אין לי את הצורך לרוץ ולהרגיש כאילו לבכות עם עצמי ולהרגיש דחוי.

כאילו אני מסתכל על עצמי פשוט טוב לי יותר, אני מרגיש בכל מקום שאני הולך שאני כאילו יותר מואר, שאני יותר מרגיש כאילו, הרצון שלי כאילו שהסביבה שלי, שיהיה טוב, לא להגיע לעימותים, לא להגיע לכל מיני ריבים. כאילו אני כל הזמן מרגיש טוב ולהאיר ולעשות טוב, תחושה כזאת שממלאת אותי.

הגעתי למקום שהצלחתי לסלוח לאנשים מסוימים, אם זה לאנשים שלא פה ואם לאנשים שכאן, שפה. פשוט להבין שכאילו, שזה טוב יותר, להיות שליו עם הדברים ולא לכעוס או לשמור בפנים.

זהו וכאילו אני ממשיך עוד פעם כל הזמן לאהוב ולהבין שאני חשוב לעולם הזה ולעצמי.

הגעתי בעקבות שוק שכאילו חוויתי בתהליך של להביא ילד לעולם, תהליך שנעצר לי ומתוך השוק הזה גיליתי את עצמי, כאילו פתאום כל העבר צף לי וכל הדברים הרעים צפו לי כאילו איך אני הולך להתמודד בחיים עם הבעיות שלי ועם הקשיים שלי. אם זה אומר כאילו פתאום לגלות את הילד שבי.

הגעתי למצב שכאילו חוסר תקווה, חוסר רצון לחיות, מעין ייאוש כזה, מעין "לאן אני, מה המטרות שלי?"

אז ראיתי את המודעה ופניתי. פניתי בכלל בגלל זה ובסוף גיליתי שאני יכול לרפות את הדברים הרבה אחרים לי, כמו כל הילדות שלי, כל המשקעים שלי.

הסשנים עצמם מאוד נהנה מהם, גם באמת לחוש כמו שאמרת שיש לי חוש דמיון מאוד מפותח. אז באמת, שטתי למקומות מאוד מטורפים. במדיטציה עצמה הרגשתי רפיון בגוף מטורף, הגעתי ממש לפעמים שלא רציתי לקום מהספה מהרטט שהיה לי בגוף, זרמים וסוג של עונג של שלווה אינסופית כזאתי שלפעמים לא יכולתי לעזוב אותה כי הייתי רוצה לשכב עוד ועוד בספה.

ואני זוכר את המפגש שהיה לי עם אבא שזה היה מטורף מבחינתי. כאילו פתאום הבנתי את ההבנה איך שאני מבין את אבא, משהו שבחיים לא ידעתי שאני אצליח להגיע למקום הזה. והכל כאילו שקורה באיזה סוג של כן תת מודע, משהו שהוא באיזה מימד אחר ונותן לי כאילו להגיע למקומות שלא חשבתי שאני אגיע.

עוד פעם, היו גם חוויות של הכאב גם בתוך זה ולפעמים היה אפילו, היו דברים שלקח זמן עד שהם יצאו היה לי מאוד קשה, אבל כשהשתחררתי מהכאב וכשהשתחררתי מהלחצים ומהעצב, והתחושה של אחרי זה היא מטורפת.

אני זוכר שבהתחלה בפגישות הראשונות הייתי מגיע הביתה כאילו הייתי כל הזמן בא לי כאילו לעשות דברים, הייתי שמח ומאושר, הייתי כאילו באיזה איפוריה, כאילו רק תנו לי לעשות עוד דברים. כאילו איזה כיף, הרגשתי כאילו לקחתי איזה סם טבעי, משהו מטורף. תחושות שהיו – הם כאילו מן חומר שמשתחרר בגוף בצורה שלא ברורה אפילו.

סיפרתי את הסיפור שלי , את החוויות שלי מהעבר, את הדברים שנפגעתי בהם בילדות ותוך כדי גיליתי מלא רבדים מסביב. זה התחיל כאילו מחוויות בעבר, מחוויות מהילדות, מהחוויות איך שאני.

וקודם כל בכלל הבנתי שאחת הבעיות שלי הגדולות זה בעצם קבלה של עצמי, אני לא מקבל את עצמי ולא מסוגל לאהוב את עצמי. ובעצם הבנתי שבעצם כל החוסר קבלה ואהבה שלי , זה מגיע ממקום של קשיים בילדות שהיו לי. חוסר הקבלה של אבא שלי. ומשם הבנתי שכאילו נגענו בנקודה מאוד חזקה בתהליך עם אבא, הגעתי למצבים של בכי שהרגשתי את הכאב והרגשתי דחיה מחברים, שהרגשתי את כל המקומות האלה שלא הייתי רצוי בהם ולא הצלחתי בהם ואם זה דחיה, אם זה עצב, אם זה כאב ואם זה עצבות. וברגע שכאילו דילגתי עליהם, הבנתי פתאום, התחלתי להרגיש שאני לא נפגע יותר מאנשים, שפתאום הכול עובר לידי יותר בקלות, למדתי לאהוב את עצמי, לאהוב את הילד שבי.

גיליתי שזה בכלל כל התהליך של היותי לרצות ילד זה בעצם היותי לרצות את הילד שבי ולאהוב את עצמי. למדתי איך לאהוב אהבה אמיתית את עצמי וברגע שהתחלתי לאהוב את עצמי, אז הכל פתאום מתגמד מסביב וכשזה המתנה הכי גדולה שבן אדם יכול לתת לעצמו. הדבר הזה שאתה יכול לחקור את עצמך במימדים כאלה עמוקים וזה משהו שהוא מאוד מאוד מיוחד.

אני חושב שכמה מהטיפולים היו פשוט פריצות דרך מטורפות והבנה של החיים בצורה שונה קצת. כאילו אני חושב שכל אחד שרוצה, שיש לו איזה משקעים או איזה משהו, זה בום לחיים. זה משנה מאוד את החיים.

גם מסביב אנשים אומרים לי שאני הרבה יותר מואר, שאני הרבה יותר נראה טוב. אני כאילו אני מרגיש את זה בפנים, אבל כל דבר זה רבדים רבדים של תוך כדי. אבל אני אכן ממליץ.

אגיד לך תודה על כל התהליך. אחד הדברים שהיה לי חשוב ומאוד אהבתי שאין לך שום שיפוטיות וביקורתיות כלפי דברים שהם גם כאילו לא מוסכמים או לא זה, כאילו אתה בכלל לא מביע דעה או זה אלא מקבל ואוהב ותומך ומאוד כיף להיפתח לפניך. זה משהו שחשוב בכל התהליך."

כיצד אתי ריפאה את מערכות היחסים בחייה?

אפשר לראות תוצאות ממש מיידיות, זה עובד, זה מגיע לשורש הבעיה ופותר אותה וגם בנוסף לזה יש לזה השלכות לדברים אחרים, זה עוזר לי במישורים אחרים בחיים. זה עשה לי שינוי כל כך קיצוני וכל כך מהיר. זה משנה את החיים מקצה לקצה.

הטיפול בצורה מאוד עדינה, דרך דמיון מודרך ודרך מדיטציות, חוזרים איכשהוא לעבר, רואים איפה שורש הבעיה והחוויה והטיפול כל כך עדין, שיום למחרת כבר התחלתי להרגיש הרגשה אחרת ממה שהרגשתי יום קודם, משהו נפתח בי. פתאום הרגשה של שמחה, ללא דיבורים וללא משהו שהוא אגרסיבי, ללא דיבורים וללא חפירות יותר מדי, מאוד נעים, מאוד זורם שההרגשה אחר כך היא וואו. הרגשתי ממש למחרת את השינוי מהטיפול.

התחברתי אליו מהרגע הראשון, הרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו, ידעתי שאני בידיים טובות, הוא השרה עליי בטחון ושאני בדרך הנכונה ושזה אפשרי וזה היה ממש מאוד מאוד בצורה מאוד מיידית השינוי חל בצורה מיידית."

כיצד אלי ריפא את טראומות הילדות שלו?

כבר אחרי שתים-שלוש פגישות הרגשתי שאני נקי. זו שיטה פשוט מעולה, נהדרת שאתה מרגיש שהמקום שיושב לך בפנים, המורסה הזאת, הוא מוציא אותה ממך וזה דבר ממש מזכך את הגוף והנפש."

כיצד שיר הצליחה להתגבר על חסימות הילדות שלה?

אני מרגישה מוארת  יותר. כל מיני דברים שבעבר היו מעצבנים אותי או גורמים לי להתרחק מאנשים שאני אוהבת, זה כבר לא קיים. קשה להסביר את זה כי רק מי שעובר את זה מבין, כמה השינוי הזה הוא עצום.

אני באתי ממקום של הרבה חסימות ופתאום לקבל דברים, לקבל את הסביבה, לשמוע שאני בן אדם אחר, שכיף להיות לידי. אפילו אני מרגישה שהסביבה לפעמים לא מעכלת את זה, איזה שינוי עברתי בתהליך הזה.

ובעלי גם, שכל הזמן תמך לאורך כל הדרך, אני מרגישה את זה כמה שהוא מרעיף עלי הרבה יותר אהבה, כמה שהחברות בינינו היא הרבה יותר כנה ואמיתית בגלל שהוא רואה את השינוי וזה משהו שאני יודעת שלא יכולתי לעבור בשום מקום אחר.

מהתחלה האמנתי בעמוס והוא האמין בי וזו הבחירה הכי טובה שעשיתי עבורי. החיים משתנים, אני יכולה רק להגיד שכל הכלים שקיבלתי והלמידה זה דברים שהם חובה, חובה לכל בן אדם להבין את שורש החיים בזווית שעמוס מעביר.

זה זכות גדולה להיות כאן ולשבת כאן ולהרגיש מה שאני מרגישה עכשיו. עבורי זה לא מובן מאליו. בתור אחת שכל החיים אמרו לה כמה אני פוטנציאל לא ממומש, וחבל ואני יכולה לעשות הרבה דברים עם עצמי.

פתאום עכשיו שאני ככה מתקרבת לאור, אני מבינה שהכל נכון, הכל מדויק ותודה על כך, תודה על כך שהגעתי לעמוס, שהוא הראה לי את הדרך הנכונה שלחיים, לחיים טובים ומוארים. לא מובן מאליו. אני מאושרת על זה.

אני גם רוצה לספר ולשתף שבאמת כאילו אחת מהבעיות שהיו לי עם ההתמודדות שלי זה שפחות הייתי מתמודדת, זאת אומרת שברגעים שהיה קשה או לחוץ או ברגעים שהייתי רבה עם בעלי, אז מה שהייתי עושה זה פשוט לקום ולברוח, לא להתמודד, לא לקחת אחריות.

ככה בעצם הייתי מעבירה את הדברים עד שהגעתי לתהליך הזה ולמדתי את כל מה שלמדתי מעמוס, יישמתי את מה שהוא אמר לי, ואחרי שעשינו את הסשנים באמת, כמו שהוא אמר, פתאום התחלתי לראות שאני מתמודדת עם החיים, מתמודדת עם בעיות.

כל פעם שקורה משהו, זה כבר לא שאני קמה ובורחת ומשליכה מעצמי את האחריות. אני בבית, אני עם הבנות שלי, אני עם בעלי, ובאמת לוקחת אחריות על כל החיים, זה המתנה הכי גדולה שיכולתי לבקש ואני מודה על זה מאוד.

זה הכי חזק מבחינתי שעברתי בתהליך הזה ועברתי המון ויש עוד המון דברים חזקים.

אני הגעתי לתהליך בגלל שהרגשתי תקיעות בחיים, הרבה דברים שלא הלכו לי , חסימות מהילדות. תמיד ידעתי שאני רוצה לטפל ואף פעם לא מצאתי את המקום המתאים עבורי, מה שיצר לי קצר עם הסביבה שלי והחיים פשוט היו הרבה יותר קשים.

מה שהכי אהבתי בתהליך זה שלא הרגשתי לבד, עמוס תמיד היה שם בשבילי, גם בנפילות שלי היה לי עם מי לדבר. הסשנים שהיינו עושים כל הפריקות הרגשיות, הייתי יוצאת בן אדם חדש. זה תרם לי המון,

הרגשתי שיש מי שעומד מאחורי, זה לא שבאתי למקום מסוים וזהו, כאן זה נגמר, פעם בשבוע, להפך, יש פה ליווי שהוא נורא צמוד, שזה לא מובן מעליו. זה גרם לי להרגיש ביטחון. זה גרם לטיפול לפרוץ בצורה הרבה יותר טובה.

אז קודם כל הייתה לי חוויה מהממת מהרגע הראשון שהגעתי, הרגשתי בבית. באמת, עמוס גרם לי להרגיש ביטחון וזה משהו שלא קורה לי עם כל אחד. ומפעם לפעם גם התחושות שהייתי יוצאת איתם מהטיפול זה משהו שלא מובן מעליו כי פשוט לא האמנתי שאני יכולה להרגיש דברים כאלה. חוויה, באמת חוויה.

אז אחרי כל מה שעברתי, באמת חשוב לי להגיד שאין סיבה שבעולם שאנשים, הרי כולנו בעצם סוחבים איתנו חסימות, אם זה מילדות, אם זה מהחיים עצמם, דברים שעברנו, אין שום סיבה שבעולם שאנחנו ניקח את זה על עצמנו ונהרוס לעצמנו הרבה דברים טובים בחיים.

באמת, זה כבר המלצה אישית כאילו, אחרי כל מה שעברתי, באמת לטפל, לבוא לטיפול הזה ספציפית. באמת שבדקתי המון מקומות ואף פעם לא הרגשתי כמו שהרגשתי כאן, ויש לי חוש מאוד חזק.

אני לא אומרת את זה סתם, אני באמת עברתי חוויה מטורפת וחשוב שכל אחד יבוא ויקשיב לתהליך הזה, כי המקומות שאפשר להגיע אי אפשר לתאר את זה. אני יכולה לדבר על זה עד מחר, בסופו של הדבר זה החיים שלי ואני חווה את זה.

אני באמת באמת ממליצה על כל בן אדם שסוחב איתו מה שכואב לו, שמפריע לו, שלא טוב לו, לבוא ולעשות את התהליך הזה ולפתוח ולהוציא הכל כי בסוף כשזה תקוע בפנים זה אף פעם לא תורם.

וברגע ששחררתי והוצאתי הכל אם זה בסשנים, במפגשים ובשיחות, הרבה הערות שקיבלתי, ברגע שהוצאתי הכל, אני יכולה להגיד שאני היום בן אדם חדש ונקי ואני באמת ממליצה לכל בן אדם שמרגיש שהוא פוטנציאל לא ממומש לעשות את זה בדיוק כמוני."

כיצד רונית הפסיקה סוף סוף את הגמגום שלה?

זאת אומרת שהייתי כמו שאני אומרת "נתקעת וכאלה" והיום כמו שאתם שומעים, הכול בסדר. היום אני בעצם מדברת שוטף וזה שינה לי לגמרי את כל החיים. הביטחון שלי במקום אחר, הרבה יותר טוב, וזה מקדם אותי הלאה בכל מקום שאני נמצאת בו, והכול השתנה."

כיצד חן השתחרר מדיכאון עמוק שליווה אותו שנים?

ואתה מגלה בעצמך כוחות שלא ידעת שיש לך, ואתה מצליח לפרוץ קדימה הרבה יותר מהר והרבה יותר בקלות מאשר חשבת. זאת אומרת הרבה שנים בזבזת זמן בלחשוב שאתה לא יכול להתגבר על מה שמגביל אותך, ואז אתה פתאום מגלה שהכוח נמצא בידיים שלך. 

תוך פחות מחודש, חודשיים פשוט מאוד כל החיים שלי השתנו, ממקום של בלבול והיעדר תקווה וסימני שאלה , פתאום אני מצאתי את עצמי יותר מאמין בעצמי, יותר בוטח בעצמי, יותר מבין מי אני ומה אני רוצה להשיג בחיים. שקט שחיפשתי אותו בכל מיני מקומות  הצליח סוף סוף לחלחל לחיים שלי, אני מרגיש שמקומות של חרדה ופחד עזבו אותי ומקומות של אמונה ותקווה נכנסו לחיים שלי."

כיצד הפריחה של רבקה נעלמה? וכיצד היא ריפאה את יחסיה?

אחד הנושאים הקשים שהתמודדתי איתם זה טיפול בהוריי. אני בת יחידה, הורים קשישים וצף לי המון המון כעס, עבר לא פשוט כל כך והרגשתי קורבן, הרגשתי כעס, הרגשתי מרירות, הרגשתי באמת קשת של רגשות מאוד מאוד קשים שהקשו עלי לעשות את הדברים היום-יומיים שהבנתי שאני צריכה לעשות אותם.

אני חושבת שזה היה אפילו אחרי המפגש הראשון או השני כאילו, משהו נפתח. משפטים מסוימים שאמר לי עמוס פשוט הפכו אותי מקורבן מטפל, שכועס, שמריר, שמתחשבן, לתחושה של זכות גדולה לעת זקנה של הורי לטפל בהם. וזה פשוט, אי אפשר לתאר את ההרגשה. אני מרגישה היום באמת המון אהבה, לא רק קבלה, אלא המון המון אהבה כלפי הורים שלי."

כיצד שמעון התחיל סוף סוף להעריך את עצמו ולשנות את חייו?

גם אם יש תקלים אני מתנהל נכון יותר בסיטואציה, ולא יוצא מהכלים ועושה בלאגן ובורח כמו שהייתי עד היום. אני מקבל, שומע את הדברים, הולך הביתה, חושב עליהם, ואם אני חושב שהם טועים אז אני בא ושם את הדברים על השולחן ואני אומר להם חברה אתם לא צודקים, והם הולכים עם זה אחרי זה ואז הם באים אליי ואומרים לי וואלה אתה צודק.

אי אפשר להסביר את הטיפול הזה במילים. אני מרגיש את זה עליי, על עצמי, בפנימיות שלי. זה תהליך שאי אפשר להסביר אותו במילים, צריך לעבור אותו כדי להבין מה התוצאה שלו, כי אם אתחיל לדבר אגמור את השיחה הזאת עוד חודשיים.

דברים שעברתי בתקופה האחרונה, אם לא אתה והטיפולים, לא הייתי יודע איך אני עובר אותך. עם ההכוונה שלך, אתה באמת שמה. אתה בתהליך יותר ממני. אתה באמת נותן את כל כולך, ועושה הכל, אתה רוצה את זה יותר ממני והבנאדם מרגיש את זה, ובגלל זה כל כך התמדתי בתהליך, כי אני אומר עמוס רוצה את זה יותר ממני אז מי אני שאזלזל בזה. אף פעם לא הצלחתי להתמיד בדברים ופה באמת הרגשתי שבאמת עמוס בא ויושב ואיכפת לו והוא באמת רוצה שאני יצליח וזה דבר שהוא הכי חשוב, וזה מעל הכל.

אחרי כל טיפול יצאתי ממך והרגשתי שבא לי לטרוף את העולם, הרגשתי שאני יכול לעשות את זה, עזוב מה שבא לי, גם לפני זה היה בא לי אבל לא הרגשתי שאני יכול לעשות את זה, היום אני כן מרגיש. היום אני יותר מרגיש שלם עם עצמי.

אין מה להתלבט, כאילו אם הייתי מליונר והיית אומר לי שזה עולה מיליון שקל גם מיליון שקל הייתי שם על זה, הכסף לא אישיו, איך אומרים המטרה מקדשת את האמצעים, אז זה המטרה מקדשת את האמצעים, בלי צל של ספק."

שיחת אבחון משנה חיים במתנה

שיחה שאורכת מספר דקות שבה אני מגלה לך:

הרשמה להרצאה הבאה
ימים

שיחת אבחון משנה חיים במתנה

מדובר על שיחה שאורכת מספר דקות שבה אני מגלה לך:

    דילוג לתוכן