fbpx

עדויות מטופלים

צפו בעדויות של מטופלים שעברו תהליכי ריפוי עם עמוס חגי

כיצד מירי ריפאה את חייה ונולדה מחדש בגיל 65?

"אחרי תקופה של חודשיים אני מרגישה נהדר. אני מרגישה שלאט לאט הרבה שכבות התקלפו ממני, אני מרגישה הרבה יותר טוב עם עצמי, אני מקבלת את עצמי היום, מה שלא קיבלתי את עצמי כשהגעתי אליך. אני מקבלת את המציאות כפי שהיא ואני לא נכנסת למראה שחורה, אני קמה כל בוקר עם הרגשה נהדרת. בנוסף, בגלל שלא קיבלתי את עצמי, גם הבת שלי לא קיבלה אותי, והיום אני רואה איזה כבוד היא נותנת לי ומה זה גרם לי הטיפול הזה איתך.

חשבתי לוותר על זוגיות אבל אני מרגישה מחוזרת מאוד, ולא רק שאני מחוזרת, אני מרגישה שקיבלתי את החיים שלי במתנה. אני מרגישה הורמונלית בגיל שלי וזה לא קרה לי לפני כן. היום אני רק חושבת על אהבה, אני רק חושבת על המקום הזה שאני אמצא מישהו ואני מאמינה שאני אמצא.

בעקבות הטיפול שהיה לי עם עמוס כל החיים שלי גם השתנו, פתאום כל מיני רעיונות מבחינת עסקים, ספורט, חלומות, פתאום הכל נפתח לי. נרשמתי לריקוד ואני לא מפסיקה להתאמן, יש לי בראש כל מיני כיוונים מבחינה חברתית, אני לא מפסיקה להיפגש עם אנשים, ולא מפסיקה לבלות. זה פשוט מדהים, זה שינוי מטורף, ממש שינוי מטורף ואני ממליצה בחום. ממש כיף.

הרגשתי שלמרות שאני בגיל מבוגר אני לא מוותרת ואני רוצה להגיע לאדם כמו עמוס, ששמעתי עליו הרבה, ולהתחיל עבודה פנימית שתעזור לי לחיות את החיים שלי הרבה יותר טוב מפכי שהם היום.

בהתחלה שהגעתי לקליניקה הייתי סקפטית, לא האמנתי שדברים יקרו, אבל החלטתי שאני עושה את זה וזאת היתה חוויה ממש עוצמתית, עוצמתית בכל המובנים, עוצמתית מבחינה רגשית, עוצמתית מבחינה פיזית, הרגשתי שאני מקבלת כלים למקומות שהייתי חסומה.

הדבר שבאמת באמת נדהמתי בפגישה הראשונה שלנו, זה שבתקשור הראשוני שהיה, אתה פשוט עלית על הרבה דברים בחיים שלי שהם באמת היו חסומים. אפילו הגעת לגילאים מאוד צעירים, גיל 4, גיל 8, גיל 12, הצבא, והגעת לתחנות כל כך משמעותיות בחיים שלי שקרו לי שם דברים שגרמו לחסימות. מקרים שגרמו לכך שאני באיזהשהוא שלב ייעצר, פשוט החיים שלי נעצרו. ובתקשור איתך לאט לאט כל פעם שכבה אחרי שכבה התגלתה וזה היה מדהים, מדהים, מדהים. ואני הרגשתי גם שכל פעם פלונטר ועוד פלונטר ועוד פלונטר זה משתחרר, הדברים האלה משתחררים ואני מרגישה הקלה. מהפגישה הראשונה אפשר לומר את זה. אז זה מה שהרגשתי כשהגעתי אליך בפעם הראשונה.

כל פגישה זה גם סשנים, סשן זה תהליך שבו משחררים, משחררים דברים שתקועים, בהתחלה זה שנשמע לי כזה מאוד, לא הבנתי, איך דבר בכלל משתחחר, כאילו מה עמוס הוא קוסם? אבל כל פעם שעברתי תהליך כזה של סשן ועצמתי את העיניים, ונכנסתי לרבדים של הרבדים של העבר, הרגשתי שמשהו משתחרר, ממש ככה, משהו משתחרר והשחרור הזה הוביל אותי לעוד שחרור ועוד שחרור, כי סך הכל, החיים שלנו זה רבדים של רבדים של רבדים ואם משהו קטן תקוע זה פשוט עוצר, וזה העוצמה בסשנים של עמוס, השחרור הזה, הריחוף, ואני ממליצה בחום, ממש ממליצה.

כל פעם שהייתי מגיעה והייתי נמצאת בתהליך זה היה תחושה של ריחוף וזה היה עוצמתי עבורי.

אותך אני לא עוזבת עמוס כי לדעתי זה מתנה לחיים, לבוא אליך זה מתנה, פשוט. זה מתנה לנפש וזה פשוט בונוס. זה כיף לבוא אליך כי יש תוצאות.

אצל עמוס מקבלים ליווי צמוד, יומיומי ואפילו שעתי איך לעבור את המחלה, איך לקבל אותה ואיך להירפא ממנה. כיוון שאנו יודעים שמחלה זה נפשי, כשבאים לעמוס אז קודם כל הנפש מקבלת את התרופה, וברגע שהנפש מתרפאת אז גם הגוף מתרפא. אפילו מחלות קשות אפשר למצוא אצל עמוס פתרון, מחלה רגשית אפילו יחסים שעלו על שרטון.

לבוא לעמוס זה לבוא לבית, ממש ככה, אני חיכיתי כל שבוע לשעה שאני אפגש עם עמוס ואני אצא בריחוף, ואני מקרינה זאת לסביבה שלי, למשפחה שלי ולחברים שלי.

עמוס אתה אישיות, באמת, יש בך נתינה אינסופית. אתה בנאדם שכשמסתכלים עליך יודעים שאתה אמיתי, זה לא צביעות. וזה פשוט אמת לאמיתה. וכל מילה שיוצאת מהפה שלךזה פשוט עולם ומלואו. אתה מדבר כל כך ללב של הבנאדם ואתה נותן לו להרגיש שהוא האחד, היחיד והמיוחד."

כיצד אתי ריפאה את מערכות היחסים בחייה?

"ואז אמרת לי האמת משחררת, ואמרתי לדמות בעבר שלי את האמת וזה פשוט שחרר אותי, 8 שנים הייתי איתו ולא אמרתי לו את האמת בפנים וברגע שעשיתי זאת פתאום השתחרר לי.

מה שאהבתי זה שלהיות עם הפחדים שלי, להיכנס לשורש, להיות עם עצמי בשקט ולהיות עם המקום הכי עמוק שבי, להתחבר על ידי נשימות ספציפיות שלימדת אותי ואז אני מתחברת למקום הכי עמוק בתוכי וזה מה שמביא לי את הבטחון העצמי שלי."

כיצד אתי ריפאה את מערכות היחסים בחייה?

"לפני הטיפול הייתי נפגעת מאוד מהר מכל דבר וכל מה שאומרים לי, היום אני ממש לא נפגעת אני עם עמוד שדרה מאוד חזק, אני מבינה שזה דברים שלא קשורים אליי, אני חיזקתי את עצמי, את הפנימיות שלי וזה עוזר לי בתקשורת עם אנשים.

אפשר לראות תוצאות ממש מיידיות, זה עובד, זה מגיע לשורש הבעיה ופותר אותה וגם בנוסף לזה יש לזה השלכות לדברים אחרים, זה עוזר לי במישורים אחרים בחיים. זה עשה לי שינוי כל כך קיצוני וכל כך מהיר. זה משנה את החיים מקצה לקצה.

הטיפול בצורה מאוד עדינה, דרך דמיון מודרך ודרך מדיטציות, חוזרים איכשהוא לעבר, רואים איפה שורש הבעיה והחוויה והטיפול כל כך עדין, שיום למחרת כבר התחלתי להרגיש הרגשה אחרת ממה שהרגשתי יום קודם, משהו נפתח בי. פתאום הרגשה של שמחה, ללא דיבורים וללא משהו שהוא אגרסיבי, ללא דיבורים וללא חפירות יותר מדי, מאוד נעים, מאוד זורם שההרגשה אחר כך היא וואו. הרגשתי ממש למחרת את השינוי מהטיפול.

התחברתי אליו מהרגע הראשון, הרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו, ידעתי שאני בידיים טובות, הוא השרה עליי בטחון ושאני בדרך הנכונה ושזה אפשרי וזה היה ממש מאוד מאוד בצורה מאוד מיידית השינוי חל בצורה מיידית."

כיצד אלי ריפא את טראומות הילדות שלו?

"עזר לי מאוד מאוד פתר לי בעיות ששנים שכבו עלי ורבצו בי ורבצו בכל הגוף בנשמה וברגשות. אני מרגיש ממש אדם חדש ופשוט בכמה פגישות שחררתי דברים שלא שחררתי בהרבה הרבה מאוד שנים ובהרבה מאוד ניסיונות. 

כבר אחרי שתים-שלוש פגישות הרגשתי שאני נקי. זו שיטה פשוט מעולה, נהדרת שאתה מרגיש שהמקום שיושב לך בפנים, המורסה הזאת, הוא מוציא אותה ממך וזה דבר ממש מזכך את הגוף והנפש."

כיצד רונית הפסיקה סוף סוף את הגמגום שלה?

"הייתי מגמגמת, הייתי נתקעת בדברים, הדיבור שלי לא היה שוטף ובעצם במפגשים עמוס פתח לי חלון לתודעה, שבאמצעותו פתאום הבנתי שאני יכולה לראות דברים אחרת ובכך גם לשנות, לשנות את הגמגום שהיה לי, והשינוי היה מאוד מאוד מאוד משמעותי. 

זאת אומרת שהייתי כמו שאני אומרת "נתקעת וכאלה" והיום כמו שאתם שומעים, הכול בסדר. היום אני בעצם מדברת שוטף וזה שינה לי לגמרי את כל החיים. הביטחון שלי במקום אחר, הרבה יותר טוב, וזה מקדם אותי הלאה בכל מקום שאני נמצאת בו, והכול השתנה."

כיצד חן השתחרר מדיכאון עמוק שליווה אותו שנים?

"במשך שנים רבות אתה מסתובב בעולם עם פצעים וכאבים כמו לכולם בעצם, אבל אתה חושב שאתה יחיד. ושכאתה מגיע לעמוס ואתה מתחיל להתמודד עם המקומות הכואבים האלה, אתה עובר תהליך של ריפוי שהוא לא רק זריז ועמוק, הוא גם משחרר אותך מדפוסי חשיבה ומשבלונות שסחבת אותם הרבה שנים. 

ואתה מגלה בעצמך כוחות שלא ידעת שיש לך, ואתה מצליח לפרוץ קדימה הרבה יותר מהר והרבה יותר בקלות מאשר חשבת. זאת אומרת הרבה שנים בזבזת זמן בלחשוב שאתה לא יכול להתגבר על מה שמגביל אותך, ואז אתה פתאום מגלה שהכוח נמצא בידיים שלך. 

תוך פחות מחודש, חודשיים פשוט מאוד כל החיים שלי השתנו, ממקום של בלבול והיעדר תקווה וסימני שאלה , פתאום אני מצאתי את עצמי יותר מאמין בעצמי, יותר בוטח בעצמי, יותר מבין מי אני ומה אני רוצה להשיג בחיים. שקט שחיפשתי אותו בכל מיני מקומות  הצליח סוף סוף לחלחל לחיים שלי, אני מרגיש שמקומות של חרדה ופחד עזבו אותי ומקומות של אמונה ותקווה נכנסו לחיים שלי."

כיצד הפריחה של רבקה נעלמה? וכיצד היא ריפאה את יחסיה?

"הגעתי לעמוס אני חושבת שאני לא זוכרת לפני שלושה או ארבעה חודשים, הזמן עובר מהר, והייתה לי פריחה נוראית. אני לא יודעת איך, כרגע אין לי פריחה. יש לי פצעים שהם בתהליך של סופי של התייבשות. עמוס זיהה שזה בעצם איזה שהם כעסים שאצורים והצטברו בתוכי. ולא יודעת, העזרה הגיעה והחלמה גם הפיזית הגיעה אחרי, תוך כדי הטיפול.

אחד הנושאים הקשים שהתמודדתי איתם זה טיפול בהוריי. אני בת יחידה, הורים קשישים וצף לי המון המון כעס, עבר לא פשוט כל כך והרגשתי קורבן, הרגשתי כעס, הרגשתי מרירות, הרגשתי באמת קשת של רגשות מאוד מאוד קשים שהקשו עלי לעשות את הדברים היום-יומיים שהבנתי שאני צריכה לעשות אותם.

אני חושבת שזה היה אפילו אחרי המפגש הראשון או השני כאילו, משהו נפתח. משפטים מסוימים שאמר לי עמוס פשוט הפכו אותי מקורבן מטפל, שכועס, שמריר, שמתחשבן, לתחושה של זכות גדולה לעת זקנה של הורי לטפל בהם. וזה פשוט, אי אפשר לתאר את ההרגשה. אני מרגישה היום באמת המון אהבה, לא רק קבלה, אלא המון המון אהבה כלפי הורים שלי."

שיחה משנה חיים

מדובר על שיחה שאורכת מספר דקות שבה אני מגלה לך:

COST0608

הרשמה לניוזלטר

היי, מה המצב?
הצטרפו אלינו לקבלת עדכונים אשר יקדמו אתכם לעבר הגשמת משולש החיים שלכם. מפגשים, אירועים, מאמרים ועוד :)

דילוג לתוכן