תפיסת המציאות שלכם מעודדת נפרדות

תפיסת המציאות שלכם מעודדת נפרדות

התודעה שלכם תופסת את המציאות החיצונית בצורה דואלית, הכוללת בין השאר ראייה של הדברים כנפרדים זה מזה. לדוגמה, אתם רואים את הכיסא נפרד מהשולחן או את השולחן נפרד מהארון. תפיסה זו מעצימה בכם שוב ושוב את האשליה שהדברים נפרדים במהותם.

"חוק האחדות" מלמד כי ברמה העמוקה יותר כל הדברים מחוברים, נמצאים בתלות הדדית ועשויים מממד עמוק יותר של מידע ואנרגיה ברמות צפיפות שונות. כלומר, מעבר לנפרדות הנתפסת בעולם הגשמי, ישנה אחדות חובקת-כול בעולם הלא גשמי.

כאשר תתעוררו לאחדות זו, תמוססו את תחושת הנפרדות האשלייתית הנובעת מהאגו שלכם, ותפחיתו את ההצפה של רגשות שליליים, של כאב וסבל.

אחד השערים לחוות את אותה אחדות עדינה הוא החלל הנמצא ממש מול עיניכם. עצרו רגע והתבוננו סביבכם. עיניכם יתפסו באופן אוטומטי את החפצים בחלל, בין שזה כיסא ובין ששולחן או ספה. הבחינו כיצד אתם תופסים אותם כנפרדים זה מזה. שהו עמם מעט.

כעת הסיטו בעדינות את תשומת לבכם מאותם החפצים ומקדו אותה בחלל עצמו. התבוננו כיצד אותו חלל מכיל אותם ומאפשר להם להתרחש בתוכו, וכיצד הוא מהווה מרחב המחבר ומאחד בין כלל החפצים. חושו אט-אט כיצד תחושת ההפרדה נעלמת. זהו. עכשיו אתם מבינים שהכול מחובר.

מתוך הספר להקשיב לקולות שבפנים.

אולי מעניין אותך גם...

שיעורים קשורים