לנצח בתוך היחסים זה להפסיד את היחסים

כאשר אתם מנצחים את האחר אתם מפסידים את האחר כי אתם פוגעים בתחושת הערך שלו כיוון שאתם מבטלים, אותו ואדם שמבטלים אותו לא ירצה להישאר איתכם. בנוסף, אתם מפסידים לחיים כי אתם ממצקים בתודעתכם אגו ונפרדות ומתרחקים מטבעה של המציאות שהיא אהבה ואחדות.

זכרו כי כאשר אתם מרגישים כי ניצחתם את בני זוגכם זה בהכרח אומר שאתם לא ראיתם את הצד שלהם וכי אתם נמצאים במצב של נפרדות ולא אחדות. באופן זה היחסים יילכו וידעכו.

לעומת זאת, ביחסים ממצב תודעה גבוה אתם מתרחשים באחדות ושם אין מנצחים ומפסידים, אין רווח והפסד ואין צודק או טועה, יש אחדות שרואה את הכל ממקום משותף.

כדי להתעלות מעבר ליחסי מנצחים-מפסידים בחרו לצאת מנקודת המבט הצרה שלכם הנובעת מנפרדות ולעבור למצב תודעה של אחדות. כאשר אתם שוהים שם אתם מדברים עם האחר ממרחב משותף, שבו אתם בידיעה עמוקה כי האחר הוא פשוט צורת ביטוי אחרת לאותו אחד שהוא אתם.

כך אתם עוברים לדבר בקול אחד והקול הזה רואה בכל אתגר וקונפליקט את שני הצדדים בו זמנית, הוא רואה כל אתגר כאתגר משותף ולכן רואה בכל סיטואציה הזדמנות להצמחת הקשר המשותף.

דוגמא להתרחשות כזו היא שכאשר חוויים אתגר מסוים, אתם יוצרים דיאלוג הדדי שבו כל צד מאפשר לאחר לבטא את עצמו ומקשיב מה מפריע לו ולאחר מכן, כל צד מתייחס כיצד בכוונתו לעשות מאמץ כדי שהאחר לא ייפגע בפעם הבאה שסיטואציה דומה קורית.

מתוך הספר קולות משביל הידיעה.

אולי מעניין אותך גם...