כל כאב נושא בתוכו מסר, הקשיבו לו

כל אירוע שאתם לוקחים בו חלק מתהווה בתודעה שלכם ומוגדר בעזרת הזיכרון. במידה והגדרה זו שלילית היא מפעילה בתוככם ״כפתור״ שמציף לאחריו רגש שלילי תואם.

אותו כאב הנובע מרגש שלילי נושא בתוכו שיעור ייחודי עבורכם, הנועד לשחרר אתכם מאותה הגדרה שגויה.

הכאב בא לעורר אתכם, באמצעות זה שהוא חודר לתוככם ומהדהד בכם. ההקשבה לאותו שיעור שנושא עימו הכאב מהווה תהליך ריפוי עבורכם. קחו לדוגמא את הפעם האחרונה שחשתם פגיעה ממשהו שהאחר אמר לכם.

נסו להיזכר בפרשנות שאפשרה לאותה פגיעה להתרחש וזכרו שפרשנות זו הינה בשליטתכם וכאשר תשנו אותה תשחררו את עצמכם מאותה פגיעה.

עצרו לרגע והפנו את תשומת ליבכם לכאב שאתם חשים כעת, זה יכול להיות כאב על פרידה זוגית או על אדם קרוב שאבד. עצמו עיניים ואפשרו לרגש הדומיננטי ביותר הנובע מאותו כאב לצוף בתוככם. מקדו בו את תשומת ליבכם והקשיבו לו.

חושו את התחושות הנלוות אליו ללא מחשבות וללא פרשנויות. אל תתנגדו. מותר להזיל דמעות. שקעו עמוק אל תוך אותו הרגש. היסחפו לתוכו באופן מודע. שהו במקום זה מספר רגעים. כעת הרהרו במעט האם קיים רגש דומיננטי אחר המתעורר בכם בהקשר לאותו כאב ובמידה וכן פתחו גם עבורו שער להתרחש בתוככם.

תנו לו לנוע, תחוו אותו כפי שהוא. המשיכו וחשפו רגשות נוספים וחזרו על תהליך זה שוב ושוב. אט אט חושו את הקבלה העמוקה זורמת בכל תא ותא בגופכם. הישארו שם כמה שצריך עד שלפתע תחושו תחושת הקלה הנובעת מוואקום של ריקות פנימית. הישארו עימה חסרי תחושה. זהו. הגעתם הביתה.

מתוך הספר קולות משביל הידיעה.

אולי מעניין אותך גם...