יחסים בריאים נובעים ממקום של נתינה ולא ממקום של הזדקקות

רב האנשים נכנסים למערכות יחסים מגישה של הישרדות במקום גישה של רווחה. מצב זה מתבטא בצורך בלתי פוסק לקבל עוד ועוד ממערכת היחסים במקום לראות את היחסים ככר פורה להתרחשות משותפת.

דוגמא לכך היא הביטוי "לחפש את החצי השני שלי", ביטוי אשר אומר לתודעה שאתם לא שלמים כפי שאתם, ומחפשים אדם אחר שישלים אתכם.

כאשר אתם בתחושה שאתם צריכים את האחר כדי להיות שלמים אתם מייצרים בתוככם סבל כי אתם מעודדים בכך היווצרות של יחסים ממקום של הזדקקות ונואשות ובהתאמה, גם רואים את האחר כמישהו שצריך לספק לכם את אותה נזקקות.

לעומת זאת, כאשר אתם מבינים שאתם שלמים כאן ועכשיו אינכם מחפשים מישהו שישלים אתכם אלא פוגשים שותף לבריאה משותפת ממקום של אהבה.

זכרו, זוגיות רוחנית היא מפגש של שני אנשים שלמים ולא של שני אני אנשים חצויים וזה אומר להיות באהבה אחד כלפי השני ולהתרחש ממקום של חופש.

העלו בתודעתכם מערכת יחסים קרובה שיש לכם עם אדם אחר. כעת בחרו לשאול את עצמכם האם אתם פועלים במערכת יחסים זו ממקום של הזדקקות או ממקום של שיתוף? זכרו כי כאשר אתם שלמים עם עצמכם אתם פוגשים את הזוגיות והיחסים כדי לממש את הביטוי הנשגב ביותר שלכם ולא כדי להזדקק.

תוצר הלוואי הטבעי של מצב זה הוא לשרת את מי שסביבכם באמצעות התכונות והכישורים הייחודיים שלכם. כעת המשיכו ושאלו את עצמכם מה יש לכם לתת מתוככם לאדם איתו ביקשתם לחלוק את חייכם?

הזכירו לעצמכם כי מהות היחסים אינה לנסות לצמוח על חשבון האחר אלא לצמוח יחד עם האחר. לסיום, דמיינו כיצד ייראו היחסים החדשים שלכם ממקום זה. חושו את התחושות והרגשות הצפים בעקבות שינוי השקפה זו, אפשרו להן לצוף בתוככם ושה עימן בשמחה.

מתוך הספר קולות משביל הידיעה.

אולי מעניין אותך גם...