אחריות מחברת אתכם לאלוהות

כאשר אתם לוקחים אחריות על התרחשותכם בעולם אתם מבטאים דבקות מלאה באלוהות וטבעה של המציאות מכיוון שאתם מצד אחד מקבלים את "חוק הסיבה והתוצאה" המלמד שהכל מדויק ומצד שני מודעים לכך שאתם חלק פעיל באותו מערך של אינספור תנאים ונסיבות.

זכרו כי ישנו קשר הדוק בין אימוץ איכות האחריות בחייכם להתקדמות שלכם בדרך הרוחנית מכיוון שאחריות מעוררת בתוככם את המודעות לכך שאתם פועלים מהאגו שלכם ובכך יוצרת בכם מוטיבציה להשתחרר ממנו.

לדוגמא, כאשר אתם לוקחים אחריות על פגיעה שלכם כלפי האחר אתם מלמדים את התודעה שלכם להיזכר שפעלתם מתוך אגו ובכך מפחיתים את הסיכוי לייצר פגיעה דומה בעתיד.

בחרו אתגר כלשהוא בחייכם והרהרו עליו ממקום של אחריות. עצמו עיניים ושבו בנחת. העלו אותו בתודעתכם. תחילה שאלו את עצמכם האם אתם לוקחים אחריות בהקשר להתרחשות שלכם בתוך הסיטואציה? מה המחשבות שעולות בכם? מהו הדיבור הפנימי שלכם כלפי הסיטואציה וגם כלפי האחרים? ומהם המעשים שאתם מבצעים?

העמיקו ושאלו מהו החלק שלכם ביצירת אותו אתגר. הקדישו לכך מספר רגעים. כעת עברו לשאול איזה חלק מתוככם אתם מוכנים להקריב כדי למוסס את האגו שלכם ולהביא יותר אור לאותו אתגר.

דוגמא להקרבה כזו היא לוותר על הצורך של האגו לנצח בכל מחיר. זכרו כי ההקרבה והאחריות הולכים יחד. בלי הקרבה אין משמעות לאחריות ובלי אחריות אתם מתרחקים מטבעה של המציאות.

מתוך הספר קולות משביל הידיעה.

אולי מעניין אותך גם...