קבוצות מודעות ומדיטציה

>> להצטרפות למפגש ניסיון ללא עלות שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

מדוע אנו סובלים?

השנים הראשונות קריטיות לעיצוב הקשרים התודעתיים של האדם, רובנו חווינו בעיות כלשהן, אם ברמה של אלימות ובין ברמה של הצקות או התעלמות או שתילת אמונות מגבילות שקיבלנו מהסביבה. כל אלו גרמו לילד הפנימי שבתוכנו לגדל שיריון הגנה מפני כל אלה. שיריון שבמקרים רבים נשאר בתכונו גם כשאנו מבוגרים.

החיים הם זרימה ואנו צינור שמאפשר את הזרימה הזו. רוב הכאבים והמחלות שלנו מקורם בחסימות פנימיות בתוכנו. חסימות אשר תוקעות את אותה זרימה. החסימות הללו מייצרות בתוכנו מלחמה פנימית שחלק אחד בנו מנסה נואשות להבין מה קורה וחלק אחר נאבק כדי למנוע מהרגשות האלה לצוף לפני השטח.

במקרים רבים אדם שחווה אובדן או טראומה משמעותית בילדות גורר לאורך חייו מערך שלם של תגובות ודפוסים מייצרי לחץ שעלולים להתפתח לכאבים בלתי פוסקים ומחלות שונות.

מה הפתרון?

בסיס הריפוי הוא להבין שמקורם של אותם חסמים הוא ברגשות מודחקים בעבר שלנו, כאשר מבינים זאת, יוצאים למסע של ריפוי פנימי של אותם חסמים. אותו ריפוי הוא אינטואיטיבי ומתרחש מעבר לאגו ולתודעה המותנית שלנו. שם אנו משחררים מהזירה של המחשבות וההיגיון ועוברים להתרחש בזירה הרגשית תחושתית.

ריפוי התודעה חושף בפנינו את האמת אודות טבעה האחדותי של המציאות. אחדות זו מתבטאת בעובדה כי כל דבר שקיים מתרחש במארג אינסופי של קשרים הדדיים התלויים אלה באלה, כלומר, שום דבר שקיים אינו נפרד, קבוע ובלתי תלוי. וזהו השער לריפוי.

טבענו האמיתי הוא נטול אגו. אותו אגו הצטבר בתודעתנו בעקבות העובדה שאנו חיים יום אחר יום מתוך השקפה אשלייתית שאנו נפרדים, קבועים ובלתי תלויים בכל מה שסביבנו. באופן זה האגו התמצק בתודעתנו וכיסה את האמת שעמוק בתוכנו אנו גם הוויה טהורה הריקה מקיום עצמי נפרד, קבוע ובלתי תלוי.

אודות המפגשים

המפגשים עוזרים לכל אדם לממש את הפוטנציאל האנושי הטמון בו באמצעות ריפוי התודעה. המפגשים מעודדים את התנועה העדינה מחיים מבוססי אגו והתניות תודעתיות שונות לחיים מבוססי חירות, צמיחה, אהבה ושלווה.

אנו מתמקדים בחקירה עצמית על מנת לגלות מי אנחנו באמת על ידי שחרורנו מהאגו הכוזב. כאשר משיגים מצב של קיום ללא אגו, אנו משתחררים מהניגודיות שבין "אני" ל "אחרים" וחווים את טבעה האחדותי והשלם של המציאות.

ידיעה עמוקה זו היא השער לאהבה שלא תלויה בדבר, שמחת ההוויה, טוב אבסולוטי ועוד איכויות של אתיקה אוניברסלית. בנוסף, איננו מוטרדים יותר על ידי כעס, קנאה, תחרותיות, שנאה ונפרדות.

>> להצטרפות למפגש ניסיון ללא עלות שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

מבנה המפגשים

מבנה המפגשים הינו ספירלי המשלב לימוד של המעבר מאגו ונפרדות לאהבה ואחדות (המכונה גם "חוכמת העין"), יישומו בחיי היומיום ותרגול על בסיס שוטף (המכונה גם "חוכמת הלב"). כל מפגש כולל לימוד פילוסופי בעולמות תוכן שונים ומגוונים אשר נוגעים לחיי היומיום שלנו, דיונים פתוחים שמאפשרים להרהר על כל נושא ולראות איפה הוא פוגש אותנו בחיי היומיום שלנו ותרגולים תודעתיים שונים לרבות מדיטציה ותרגילי זוגות ליישום טכניקות חקירה עצמית וריפוי תודעתי ופיזיולוגי.

הלימוד מתקיים באמצעות קבוצות אינטימיות, באופן המאפשר לעשות עבודה פנימית משמעותית ולהירפא ולצמוח יחד. בקבוצות אלו אנו עובדים באופן יסודי על מגוון רחב של בעיות החל מדפוסי התנהגות והתמכרויות, דרך טראומות, חסמים רגשיים מהעבר ויחסים לא פתורים, ועד מחלות ובעיות פיזיולוגיות תפקודיות.

מה כוללת ההצטרפות לקבוצה?

– מפגש זום / פרונטאלי שבועי הכולל לימוד ותרגול

– להיות חלק מקבוצה שעושה דרך של התפתחות יחד

– קבוצת ווטסאפ סגורה למתן שיעורי בית, שאילת שאלות ושיתופים

– מתרגל המלווה את הלימוד ויישומו בחיי היומיום

– ליווי אישי עם עמוס חגי, לרבות פגישות תקופתיות

– אזור אישי באתר הכולל הקלטות אודיו של כלל המפגשים, תכנים נוספים, מדיטציות וקורסי מבוא בוידאו.

אודות המנחה

הקבוצות מועברות על ידי עמוס חגי, הילר, מדיום ומיסטיקן, מומחה לאיזון גוף-נפש-רוח ומלווה יחידים וקבוצות בתהליכי ריפוי וצמיחה. לפרטים נוספים אודות עמוס לחצו כאן >>

כאן תוכלו לשמוע שיעור עם עמוס בנושא הנחות יסוד לריפוי חסמים:

צפו בקטע קצר שעמוס העביר מתוך אחת מקבוצות הזום של משולש >>

לתכנים נוספים של עמוס היכנסו לאזור לימודי האון ליין שלנו. לכניסה לחצו כאן >>

או הצטרפו לערוץ היוטיוב שלנו בקישור כאן >>

עדויות של תהליכי שינוי שאנשים עברו איתנו

>> להצטרפות למפגש ניסיון ללא עלות שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

שאלות ותשובות

אנו מרכזים עבורכם שאלות ותשובות עיקריות הקשורות למסלולי הלימוד שלנו (מעבר למידע שצוין לעיל).

ש: כיצד המפגשים יכולים לעזור לנו?

ת: מטרת המפגשים היא לרפא את עצמנו. המפגשים עוסקים בלחם והחמאה של הקיום האנושי וכוללים נושאים כמו כיצד להפחית רגשות שליליים, כיצד לשחרר מטענים רגשיים, כיצד להתמודד עם משברים בחיינו, כיצד לטפח רגשות חיוביים ועוד. 

ש: למה לימוד בקבוצה?

ת: לימוד בקבוצה יתרונות רבים כמו הליווי ההדדי בין חברי הקבוצה והתחושה של הליכה משותפת בדרך. עוד נקודה מאוד חשובה היא הדיונים המשותפים. אחד מכללי היסוד בלימוד הוא לייצר דיונים משותפים סביב נושאי עומק שונים, דיונים אלו הופכים את הסוגיות לצלולות יותר וכך קל יותר להשרישם בתודעה.

ש: מה ההבדל בין מדיטציית ריכוז למדיטציית התבוננות?

ת: לכל אחת האיכויות שלה. על קצה המזלג, מדיטציית הריכוז מלמדת את התודעה איך ללמוד להתרכז באובייקט ספציפי ולטפח איכות של ריכוז והיכרות עם ההוויה שבתוכנו בעוד שמדיטציית ההתבוננות מאפשרת לייצר תהליכי עומק משני תודעה בהיבטים שונים בחיינו.

ש: מהו אופן הלימוד?

ת: הלימוד הוא לימוד ספירלי. לימוד של חוק הסיבה והתוצאה יכול לקחת שנים רבות אם לומדים אותו רצוף. זה אינו הרעיון, הרעיון הוא ללמוד בכל מפגש חלק קטן מנושא מסוים, לראות איפה זה פוגש אותנו בחיי היומיום וליישמו הלכה למעשה באופן שייצר בנו שינוי תודעתי מתמשך.

ש: האם יש ליווי מחוץ למסגרת השיעורים השבועיים?

ת: כן. לכל קבוצת לימוד יש קבוצת ווטסאפ סגורה אשר בה מקבלים שיעורי בית והנחיות נוספות. בנוסף, ישנו קשר ישיר בין התלמידים למורה, לרבות מפגש אישי אחת לתקופה.

ש: מהו האזור אישי באתר עבור כל תלמיד?

ת: האזור אישי כולל הקלטות אודיו של כלל המפגשים על פי נושאי הלימוד של הדרך. בנוסף, כולל האזור האישי מגוון רחב של הקלטות אודיו ווידאו של משולש לרבות מדיטציות וקורסי מבוא שלמים.

תגובות מהמפגשים האחרונים שלנו

לצפייה בתגובות נוספות, לחצו כאן >>

 

פרטים נוספים

המפגשים מתקיימים בסניפים שונים ברחבי הארץ ונערכים פעם בשבוע למשך שעה וחצי (21:45 – 20:15) בימים הבאים:

קבוצת יבנה – הלימודים מתקיימים במרכז יבנה בימי א'.

קבוצת רמת גן – הלימודים מתקיימים במגדל משה אביב בימי ב'.

קבוצת תל אביב – הלימודים מתקיימים ליד קניון TLV (חניה חינם לשעתיים) בימי ד'.

קבוצת רמת גן – הלימודים מתקיימים ברחוב הרצל בימי ה' (קבוצה לתלמידים מתקדמים).

קבוצת לימוד און ליין – הלימודים מתקיימים פעם בשבוע ב- ZOOM במוצ"ש.

*עלות זו אינה רלוונטית לקבוצות לימוד סגורות ו/או קבוצות של ארגונים שונים ו/או קבוצות אשר מוגבלות בכמות האנשים ו/או קבוצות אשר נמצאות מחוץ לאזור המרכז. 

>> להצטרפות למפגש ניסיון ללא עלות שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

* הכניסה למפגש ניסיון הינה על בסיס מקום פנוי ובכפוף לאישור המערכת.

  • מקום:פרונטאלי
  • תאריך:
  • שעה:20:15 - 21:45
  • מחיר:משתנה בהתאם לתוכניות ש”ח