מפגשים משני תודעה

מדוע אנו סובלים?

אחת מאמיתות החיים היא כי כל יצור חי רוצה לחוות אושר ולהימנע מסבל. אז מדוע לא כולנו מאושרים? התשובה טמונה באגו שלנו, הכבול להשקפה צרה הרואה רק את הממד החומרי של המציאות, ואינו מודע לממד הרוחני שלה.

השקפה קיצונית זו מעוותת את תפיסת המציאות שלנו בין השאר באמצעות תחושה אשלייתית שאנו נפרדים מהאחרים סביבנו. כך עולים בנו שוב ושוב רגשות שליליים, אשר בתורם מעוררים בנו פעולות שליליות מזיקות.

נפרדות זו משתקפת באינספור היבטים בסגנון החיים שלנו, כמו לפעול בלי להתחשב באחרים, לחיות בידיעה שההתקדמות שלנו חייבת להיות על חשבון האחר, לזהם את הסביבה בלי התחשבות, לחוש ניכור כלפי כל מי שקצת שונה מאיתנו ועוד.

ביטוי נוסף לקיצוניות זו הוא העובדה שרובנו חיים בתחושה של חוסר סיפוק תמידי. האגו שלנו חושב ומאמין שהמקור של תחושה זו הוא שם בחוץ, ויוצא למרדף אשלייתי שרק מעצים אותה.

לדוגמה, אנו רוכשים רכב מסוים ומיד לאחר מכן רוצים רכב משוכלל יותר, אנו רוכשים אותו ומיד רוצים רכב משוכלל אף יותר. באופן זה אנו מתנים את האושר שלנו בנסיבות חיצוניות, וכאשר הן דועכות גם האושר המדומה שלנו דועך יחד איתן.

פתרון המציאות השלמה

טיפוח התודעה חושף בפנינו את האמת אודות טבעה האחדותי של המציאות. אחדות זו מתבטאת בעובדה כי כל דבר שקיים מתרחש במארג אינסופי של קשרים הדדיים התלויים אלה באלה, כלומר, שום דבר שקיים אינו נפרד, קבוע ובלתי תלוי.

אמת זו תאפשר לנו בני האדם להתחיל לפעול מהשקפה אחדותית ומאוזנת, אשר מצד אחד רואה בעין שהאחר נפרד מאיתנו, אולם בו בזמן יודעת בלב כי בממד עמוק יותר של המציאות לא נפרדנו מעולם.

כמו כן, הידיעה שהמציאות שלמה ואינה דואלית עוזרת למוסס את התיוג האוטומטי שלנו לטוב ורע או ליפה ומכוער. תיוגים מפרידים אלו מייצרים בנו סבל מכיוון שאם אנו מתייגים משהו כטוב, יש לנו נטייה להיאחז בו, ואם מתייגים משהו כרע, יש נטייה לדחות אותו.

מצב זה של היאחזות או דחייה בלתי פוסקות מייצר בנו אי-נחת תמידית, מכיוון שהוא כל הזמן מעורר בנו רצון לייצר פעולה שלילית, כמו לפעול נגד אדם שאנו מגדירים באופן מעוות כמכוער, או לפגוע במי שמנסה לשנות את המצב החיובי שהגדרנו.

דוגמה נוספת היא שאנו מתנים שוב ושוב את האושר שלנו בנסיבות החיים. אם עברנו מבחן מסוים – אנו מאושרים, אם לא – אנו לא מאושרים. הידיעה שיש בתוכנו גם ממד רוחני מאפשרת לנו לחוות אושר אבסולוטי בין שעברנו את אותו מבחן ובין שלא, ואנו מתחילים להיות מאושרים מעצם זה שאנו קיימים. וזהו.

טבענו האמיתי הוא נטול אגו. אותו אגו הצטבר בתודעתנו בעקבות העובדה שאנו חיים יום אחר יום מתוך השקפה אשלייתית שאנו נפרדים, קבועים ובלתי תלויים בכל מה שסביבנו. באופן זה האגו התמצק בתודעתנו וכיסה את האמת שעמוק בתוכנו אנו גם הוויה טהורה הריקה מקיום עצמי נפרד, קבוע ובלתי תלוי.

אודות המפגשים

המפגשים עוזרים לכל אדם לממש את הפוטנציאל האנושי הטמון בו באמצעות טיפוח התודעה. הלימוד מעודד את התנועה העדינה מחיים מבוססי אגו והתניות תודעתיות שונות לחיים מבוססי חירות, צמיחה, אהבה ושלווה.

אנו מתמקדים בחקירה עצמית על מנת לגלות מי אנחנו באמת על ידי שחרורנו מהאגו הכוזב. כאשר משיגים מצב של קיום ללא אגו, אנו משתחררים מהניגודיות שבין "אני" ל "אחרים" וחווים את טבעה האחדותי והשלם של המציאות.

ידיעה עמוקה זו היא השער לאהבה שלא תלויה בדבר, שמחת ההוויה, טוב אבסולוטי ועוד איכויות של אתיקה אוניברסלית. בנוסף, איננו מוטרדים יותר על ידי כעס, קנאה, תחרותיות, שנאה ונפרדות.

אופן הלימוד

הלימוד הינו לימוד ספירלי המשלב לימוד של הדרך (המכונה גם "חוכמת העין"), יישומה בחיי היומיום ותרגולה על בסיס שוטף (המכונה גם "חוכמת הלב"). כל מפגש כולל לימוד פילוסופי בעולמות תוכן שונים ומגוונים אשר נוגעים לחיי היומיום שלנו, דיונים פתוחים שמאפשרים להרהר על כל נושא ולראות איפה הוא פוגש אותנו בחיי היומיום שלנו ותרגולים תודעתיים שונים לרבות מדיטציה.

הלימוד מתקיים באמצעות קבוצות אינטימיות, באופן המאפשר לעשות עבודה פנימית משמעותית ולצמוח יחד. בקבוצות אלו אנו עובדים באופן יסודי על שחרור דפוסים, אמונות מגבילות ומטענים רגשיים ולאט לאט חושפים את טבענו האמיתי.

מה כוללת ההצטרפות לקבוצה?

– מפגש זום / פרונטאלי שבועי הכולל לימוד ותרגול

– להיות חלק מקבוצה שעושה דרך של התפתחות יחד

– קבוצת ווטסאפ סגורה למתן שיעורי בית, שאילת שאלות ושיתופים

– מתרגל המלווה את הלימוד ויישומו בחיי היומיום

– ליווי אישי עם עמוס חגי, לרבות פגישות תקופתיות

– אזור אישי באתר הכולל הקלטות אודיו של כלל המפגשים, תכנים נוספים, מדיטציות וקורסי מבוא בוידאו.

אודות המנחה

הקבוצות מועברות על ידי עמוס חגי, חוקר תודעה ומורה רוחני, מייסד משולש. לפרטים נוספים אודות עמוס לחצו כאן >>

כאן תוכלו לשמוע שיעור עם עמוס בנושא מודעות וחשיבותה בדרך הרוחנית:

https://triangle.org.il/video_posts/מודעות-13-2-21

כאן תוכלו לשמוע מדיטציה עם עמוס בנושא מודעות וחשיבותה בדרך הרוחנית:

https://triangle.org.il/video_posts/מדיטציה-מפגש-עם-האור-הלבן-30-1-21

כאן תוכלו לצפות במפגש עם עמוס מערוץ היוטיוב שלנו:

לתכנים נוספים של עמוס היכנסו לאזור לימודי האון ליין שלנו. לכניסה לחצו כאן >>

שאלות ותשובות

אנו מרכזים עבורכם שאלות ותשובות עיקריות הקשורות למסלולי הלימוד שלנו (מעבר למידע שצוין לעיל).

ש: כיצד הלימוד יכול לעזור לנו?

ת: המפגשים עוסקים בלחם והחמאה של הקיום האנושי וכוללים נושאים כמו כיצד להפחית רגשות שליליים, כיצד לשחרר מטענים רגשיים, כיצד להתמודד עם משברים בחיינו, כיצד לטפח רגשות חיוביים ועוד.

ש: למה לימוד בקבוצה?

ת: לימוד בקבוצה יתרונות רבים כמו הליווי ההדדי בין חברי הקבוצה והתחושה של הליכה משותפת בדרך. עוד נקודה מאוד חשובה היא הדיונים המשותפים. אחד מכללי היסוד בלימוד הוא לייצר דיונים משותפים סביב נושאי עומק שונים, דיונים אלו הופכים את הסוגיות לצלולות יותר וכך קל יותר להשרישם בתודעה.

ש: מה ההבדל בין מדיטציית ריכוז למדיטציית התבוננות?

ת: לכל אחת האיכויות שלה. על קצה המזלג, מדיטציית הריכוז מלמדת את התודעה איך ללמוד להתרכז באובייקט ספציפי ולטפח איכות של ריכוז והיכרות עם ההוויה שבתוכנו בעוד שמדיטציית ההתבוננות מאפשרת לייצר תהליכי עומק משני תודעה בהיבטים שונים בחיינו.

ש: מהו אופן הלימוד?

ת: הלימוד הוא לימוד ספירלי. לימוד של חוק הסיבה והתוצאה יכול לקחת שנים רבות אם לומדים אותו רצוף. זה אינו הרעיון, הרעיון הוא ללמוד בכל מפגש חלק קטן מנושא מסוים, לראות איפה זה פוגש אותנו בחיי היומיום וליישמו הלכה למעשה באופן שייצר בנו שינוי תודעתי מתמשך.

ש: האם יש ליווי מחוץ למסגרת השיעורים השבועיים?

ת: כן. לכל קבוצת לימוד יש קבוצת ווטסאפ סגורה אשר בה מקבלים שיעורי בית והנחיות נוספות. בנוסף, ישנו קשר ישיר בין התלמידים למורה, לרבות מפגש אישי אחת לתקופה.

ש: מהו האזור אישי באתר עבור כל תלמיד?

ת: האזור אישי כולל הקלטות אודיו של כלל המפגשים על פי נושאי הלימוד של הדרך. בנוסף, כולל האזור האישי מגוון רחב של הקלטות אודיו ווידאו של משולש לרבות מדיטציות וקורסי מבוא שלמים.

תגובות מהמפגשים האחרונים שלנו

לצפייה בתגובות נוספות, לחצו כאן >>

 

פרטים נוספים

המפגשים מתקיימים בסניפים שונים ברחבי הארץ ונערכים פעם בשבוע למשך שעה וחצי (21:45 – 20:15) בימים הבאים:

סניף תל אביב – הלימודים מתקיימים ליד קניון TLV (חניה חינם לשעתיים) בימי ד'.

קבוצת לימוד און ליין – הלימודים מתקיימים פעם בשבוע ב- ZOOM במוצ"ש.

סניף רמת גן – הלימודים מתקיימים ברחוב הרצל בימי ה' (קבוצה לתלמידים מתקדמים).

הלימודים הינם בעלות חודשית של 160 שקלים לחודש (העלות למפגש בודד הינה 75 שקלים).

*עלות זו אינה רלוונטית לקבוצות לימוד סגורות ו/או קבוצות של ארגונים שונים ו/או קבוצות אשר מוגבלות בכמות האנשים ו/או קבוצות אשר נמצאות מחוץ לאזור המרכז. 

להצטרפות למפגש ניסיון ללא עלות שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

* הכניסה למפגש ניסיון הינה על בסיס מקום פנוי ובכפוף לאישור המערכת.

  • מקום:פרונטאלי
  • תאריך:
  • שעה:20:15 - 21:45
  • מחיר:עלות חודשית של 160 ש”ח