מפגשים משני תודעה

מדוע אנו סובלים?

אחת מאמיתות החיים היא כי כל יצור חי רוצה לחוות אושר להימנע מסבל. אז מדוע לא כולנו מאושרים? התשובה טמונה בתודעה המותנית שלנו הכבולה להשקפה חד צדדית על המציאות, השקפה הרואה רק את המימד החומרי של החיים ואינה מודעת למימד הרוחני שלהם.

קיצוניות זו מעוותת את תפיסת המציאות שלנו ומייצרת בתוכנו סבל עמוק, בין השאר באמצעות תחושת נפרדות אשלייתית אשר מציפה פחד ורגשות שליליים אחרים ואשר בתורם מעוררים בנו פעולות שליליות אשר מזיקות לנו ולכל מי שסביבנו.

ביטוי נוסף לקיצוניות זו היא העובדה שרובנו חיים בתחושות של חוסר סיפוק תמידי. אנו חושבים ומאמינים שהמקור שלהם הוא שם בחוץ ויוצאים למרדף אשלייתי שרק מעצים אותם.

לדוגמא, אנו רוכשים רכב מסוים ומיד לאחר מכן רוצים רכב משוכלל יותר ואז רוכשים אותו ורוצים מיד רכב משוכלל אף יותר. באופן זה אנו מתנים את האושר שלנו בנסיבות חיצוניות ואז כאשר הן דועכות גם האושר המדומה שלנו דועך יחד איתן.

קיצוניות זו משתקפת גם באנושות בכללותה, ובהתפתחותה בעיקר במימד אופקי-חומרי. אנו חיים בעולם שופע במזון אולם עדיין אנשים מתים מרעב, התברכנו בתודעה מפותחת ושפה עשירה אולם עדיין יש אלימות, יש לנו עושר ברמה החומרית אולם עדיין קשה לנו למצוא משמעות קיומית.

כל אלו הם איתותים להזנחת התפתחות האנושות לעבר מימד עמוק יותר בתוכה, מימד של הוויה טהורה.

 

פתרון ההוויה הריקה מקיום עצמי

העולם זקוק ליותר אור ועל האנושות לקבל החלטה אמיצה להתחיל לנתב את הצורך הבסיסי שלנו בצמיחה לעבר המימד אנכי-רוחני, אותו מימד של הוויה טהורה אשר מעבר לתודעה המותנית ולתחושת הנפרדות שהיא יוצרת. זהו האתגר האמיתי של ההתפתחות האנושית וזהו האוצר האמיתי שאליו עלינו להתחבר.

אוצר זה נמצא עמוק בתוכנו וחושף בפנינו כי אנו לא רק הגוף והתודעה המותנית שלנו אלא גם הרבה מעבר להן.

החיבור לאוצר זה חושף בפנינו את האמת אודות טבעה של המציאות כי שום דבר אינו קבוע, נפרד ובלתי תלוי, ובכך מסייע להפחתת הסבל בחיינו.

לדוגמא, לאור העובדה שמימד זה שוכן מעבר לתודעה המותנית, החיבור אליו ממוסס את התיוג האוטומטי שלנו לטוב ורע או יפה ומכוער. תיוגים אלו מייצרים בנו סבל מכיוון שאם אנו מתייגים משהו כטוב אז יש לנו נטייה להיאחז בו ואם מתייגים משהו כרע אז יש נטייה לדחות אותו.

מצב זה של היאחזות או דחייה בלתי פוסקים מייצר בנו אי נחת תמידית מכיוון שהוא כל הזמן מעורר בנו רצון לייצר פעולה שלילית כמו לפעול כנגד אדם שאנו מגדירים באופן מעוות כמכוער, או לפגוע במי שמנסה לשנות את המצב החיובי שאותו הגדרנו.

דוגמא נוספת היא שאנו מתנים שוב ושוב את האושר שלנו בנסיבות החיים, במידה ועברנו מבחן מסוים – אנו מאושרים, במידה ולא – אנו לא מאושרים. החיבור לאותה הוויה מאפשר לנו לחוות אושר אבסולוטי בין אם עברנו את אותו מבחן ובין אם לא. אנו מתחילים להיות מאושרים מעצם זה שאנו קיימים. וזהו.

טבענו האמיתי הוא נטול אגו. אותו אגו הצטבר בתודעתנו בעקבות העובדה שאנו חיים יום אחרי יום מתוך השקפה אשלייתית שאנו נפרדים, קבועים ובלתי תלויים בכל מה שסביבנו. באופן זה האגו התמצק בתודעתנו וכיסה את טבענו האמיתי שהוא הוויה טהורה אשר ריקה מקיום עצמי נפרד קבוע ובלתי תלוי.

יתרה מכך, עצרו לרגע את הקריאה ונסו למצוא בתוככם את אותו האגו. ככל שתעמיקו בחיפוש תגלו כי לא תצליחו לעשות זאת משום שאין בתוככם גרעין פנימי, נפרד וקבוע שנקרא אגו.

אם נרצה לסכם, נוכל להגיד שככל שנתקרב להוויה שלנו כך נתקרב לטבענו האמיתי ונצמצם את הסבל בחיינו, ולהפך, ככל שנתרחק ממנה כך נתרחק מטבענו האמיתי ונגביר את הסבל בחיינו.

 

דרך המשולש

משולש היא דרך חיים העוזרת לממש את הפוטנציאל האנושי באמצעות התמרת המודעות. הדרך מבוססת על התעוררות לידיעה שלמה של המציאות הכוללת מימד של רוח (הוויה טהורה) ומימד של חומר (המציאות הגשמית).

ידיעה זו מאפשרת את התנועה העדינה מהאגו ותודעה המותנית הנובעים מתפיסה שגויה של המציאות לעבר ההוויה הטהורה המאפשרת תפיסה נכונה של המציאות. תנועה זו תהפוך את חייכם למסע של חירות, אהבה, צמיחה ושלווה.

דרך חיים זו מתבטאת ביומיום באמצעות פרקטיקה של התנסות ישירה (המכונה גם “חוכמת הלב”) ולמידה של פילוסופיה עיונית (המכונה גם “חוכמת העין”).

 

אודות מסלול הלימוד

הלימוד הינו לימוד ספירלי המשלב לימוד של הדרך, יישומה בחיי היומיום ותרגולה על בסיס שוטף. כל מפגש כולל לימוד פילוסופי בעולמות תוכן שונים ומגוונים אשר נוגעים לחיי היומיום שלנו, דיונים פתוחים שמאפשרים להרהר על כל נושא ולראות איפה הוא פוגש אותנו בחיי היומיום שלנו ותרגולים תודעתיים שונים לרבות מדיטציה.

הלימוד מתקיים באמצעות קבוצות אינטימיות, באופן המאפשר לעשות עבודה פנימית משמעותית ולצמוח יחד. בקבוצות אלו אנו עובדים באופן יסודי על שחרור דפוסים, אמונות מגבילות ומטענים רגשיים ולאט לאט חושפים את טבענו האמיתי.

 

מה מקבל כל משתתף?

– מפגש זום / פרונטאלי שבועי הכולל לימוד ותרגול

– מפגש זום שבועי של תרגול מדיטציה

– להיות חלק מקבוצה שעושה דרך של התפתחות יחד

– קבוצת ווטסאפ סגורה למתן שיעורי בית ושיתופים

– מתרגל המלווה את הלימוד ויישומו בחיי היומיום

– ליווי אישי עם מנחה הקבוצה, לרבות פגישות תקופתיות

– אזור אישי באתר עם הקלטות המפגשים

 

הקבוצות מועברות על ידי עמוס חגי, תלמיד ומורה בדרך הרוחנית, מייסד משולש. לפרטים נוספים אודות עמוס לחצו כאן >>

כאן תוכלו לצפות במפגש לדוגמא:

לסרטונים נוספים והרשמה לערוץ היוטיוב שלנו לחצו כאן >>

 

שאלות ותשובות

אנו מרכזים עבורכם שאלות ותשובות עיקריות בנוגע למסלולי הלימוד שלנו (מעבר למידע שצוין לעיל).

ש: כיצד הלימוד יכול לעזור לנו?

ת: המפגשים עוסקים בלחם והחמאה של הקיום האנושי וכוללים נושאים כמו כיצד להפחית רגשות שליליים, כיצד לשחרר מטענים רגשיים, כיצד להתמודד עם משברים בחיינו, כיצד לטפח רגשות חיוביים ועוד.

ש: למה לימוד בקבוצה?

ת: לימוד בקבוצה יתרונות רבים כמו הליווי ההדדי בין חברי הקבוצה והתחושה של הליכה משותפת בדרך. עוד נקודה מאוד חשובה היא הדיונים המשותפים. אחד מכללי היסוד בלימוד הוא לייצר דיונים משותפים סביב נושאי עומק שונים, דיונים אלו הופכים את הסוגיות לצלולות יותר וכך קל יותר להשרישם בתודעה.

ש: מה ההבדל בין מדיטציית ריכוז למדיטציית התבוננות?

ת: לכל אחת האיכויות שלה. על קצה המזלג, מדיטציית הריכוז מלמדת את התודעה איך ללמוד להתרכז באובייקט ספציפי ולטפח איכות של ריכוז והיכרות עם ההוויה שבתוכנו בעוד שמדיטציית ההתבוננות מאפשרת לייצר תהליכי עומק משני תודעה בהיבטים שונים בחיינו.

ש: מהו אופן הלימוד?

ת: הלימוד הוא לימוד ספירלי. לימוד של חוק הסיבה והתוצאה יכול לקחת שנים רבות אם לומדים אותו רצוף. זה אינו הרעיון, הרעיון הוא ללמוד בכל מפגש חלק קטן מנושא מסוים, לראות איפה זה פוגש אותנו בחיי היומיום וליישמו הלכה למעשה באופן שייצר בנו שינוי תודעתי מתמשך.

ש: האם יש ליווי מחוץ למסגרת השיעורים השבועיים?

ת: כן. לכל קבוצת לימוד יש קבוצת ווטסאפ סגורה אשר בה מקבלים שיעורי בית והנחיות נוספות. בנוסף, ישנו קשר ישיר בין התלמידים למורה, לרבות מפגש אישי אחת לתקופה.

 

תגובות מהמפגשים האחרונים שלנו

לצפייה בתגובות נוספות, לחצו כאן >>

 

פרטים נוספים

הלימודים מתקיימים בסניפים שונים ברחבי הארץ ונערכים פעם בשבוע למשך שעה וחצי (21:45 – 20:15) בימים הבאים:

סניף תל אביב – הלימודים מתקיימים ליד קניון עזריאלי בימי א’ (במקום יש חניה חינם).

קבוצת לימוד און ליין – הלימודים מתקיימים פעם בשבוע ב- ZOOM במוצ”ש.

סניף רמת גן – הלימודים מתקיימים ברחוב הרצל בימי ה’ (קבוצה לתלמידים מתקדמים).

הלימודים הינם בעלות חודשית של 150 שקלים* ועבור 4 מפגשים (העלות למפגש בודד הינה 70 שקלים).

*עלות זו אינה רלוונטית לקבוצות לימוד סגורות ו/או קבוצות של ארגונים שונים ו/או קבוצות אשר מוגבלות בכמות האנשים ו/או קבוצות אשר נמצאות מחוץ לאזור המרכז. 

 

רוצים להגיע לשיעור ניסיון ללא עלות? שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

* הכניסה למפגש ניסיון הינה על בסיס מקום פנוי בלבד ובכפוף לאישור המערכת.

  • מקום:
  • תאריך:
  • שעה:20:15 - 21:45
  • מחיר:עלות חודשית של 150 ש”ח