מפגשים משני תודעה

טבע התודעה

יש ימים של שמש, יש ימים של גשם, יש ימים מעוננים ויש ימים מלאי ברקים. מאחורי כל השינויים הללו יש שמים צלולים. הצלילות תמיד תהיה שם. כך גם התודעה שלנו. יש ימים של כעס, ימים של אושר, ימים של שמחה וימים של עצבות. כל אלו הם תוצרים של מחשבות או רגשות שבאים והולכים. הם לא באמת אנחנו. מאחוריהם יש תודעה ערה וצלולה. טבע התודעה קיים בתוך כל אחד מאיתנו וצריך רק לחשוף אותו.

חשיפה זו אינה מגיעה בין לילה אלא מגיעה אמצעות תהליך מתמשך אשר לעיתים לוקח חיים שלמים. תהליך של טיפוח התודעה.

 

אודות מסלול הלימוד

אנו מכשירים תלמידים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולחוות אושר. מסלול הלימוד “מפגשים משני תודעה” מתמקד בהכרת בעיית חוסר הנחת של האדם, מקורה הנובע מבורות ופתרונה הכולל את התמרת המודעות באמצעות לימוד החוכמה, יישומה בחיינו וכלי תרגול שונים.

הלימוד הינו לימוד ספירלי שנע בין הכרת חוקי הטבע, הכרת התודעה האנושית, תהליכי יצירת מציאות, עולמות הבריאות, אהבה והגשמה ואימוץ ויישום כלי חיבור תודעתיים כמו מדיטציה, התבוננות, אינטואיציה, דימיון ועוד.

השיעורים כוללים תרגולי מדיטציות (מדיטציית ריכוז ומדיטצית התבוננות), לימודי פילוסופיה (לרבות קריאת טקסטים ומשלים) בעולמות תוכן שונים ומגוונים אשר נוגעים לחיי היומיום שלנו, טקס תה, תרגילים שונים ודיונים פתוחים שמאפשרים להרהר על כל נושא ולראות איפה הוא פוגש אותנו בחיי היומיום שלנו.

המפגשים כוללים גם קבוצת ווטסאפ סגורה, בקבוצה מקבלים שיעורי בית וישנו קשר ישיר בין התלמידים למורה. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני עם המורה בין מפגש למפגש.

 

נושאי הלימוד 

הסדנה היא חלק ממערכי הלימוד של בית הספר לצמיחה אישית שלנו וכוללת את ההתייחסות להיבטים הבאים:

  • בעיית הסבל ופתרונה – כולל את הכרת בעיית הסבל האנושי, מקור הבעיה אשר נובע רובו ככולו מבורות ופתרון הבעיה אשר כולל את התמרת המודעות האנושית לעבר אהבה וחוכמה.

  • לימוד החוכמה – כולל את ההכרה של החוכמה והאינטליגנציה שנמצאים בכל דבר שקיים. כאן נלמד על חוקי הקיום האוניברסליים, הכרת הגוף והתודעה של האדם והכרת טבעה של המציאות האנושית.

  • יישום החוכמה – כולל את היישום של אותם חוקי קיום בחיי האדם. כאן נלמד כיצד ליישם את החוכמה בחיינו וכיצד היא באה לידי ביטוי בהיבטים כמו בריאות פיזית, יחסים ותקשורת ותפקוד האדם.

  • תרגול ואינטגרציה – כולל למידה של כלים להתפתחות בדרך. כאן נרכוש כלים כגון מדיטציית ריכוז והתבוננות, דימיון, הכרת תודה, סליחה עצמית וכלפי האחר, אינטואיציה וכלים נוספים לטיפוח הגוף והתודעה.

 

שאלות ותשובות

אנו מרכזים עבורכם שאלות ותשובות עיקריות בנוגע למסלולי הלימוד שלנו (מעבר למידע שצוין לעיל).

ש: כיצד הלימוד יכול לעזור לנו?

ת: השיעורים עוסקים בלחם ובחמאה של הקיום האנושי. נושאים כמו איך אנו מייצרים את המציאות שלנו? מהם חוקי היסוד של הקיום בכללותו? היבטים הקשורים לטבע התודעה כמו אהבה, הגשמה, בריאות, הפחתת רגשות שליליים, טיפוח רגשות מיטיבים ועוד. כל אלו מסייעים לאדם לממש את הפוטנציאל הטמון בו באופן שישפר את עולמו את העולם בו הוא מתקיים.

ש: למה לימוד בקבוצה?

ת: בודהה פעם אמר כי צורת הלימוד בקבוצה משותפת חשובה ללימודי החוכמה. ללימוד בקבוצה יתרונות רבים כמו הליווי ההדדי בין חברי הקבוצה והתחושה של הליכה משותפת בדרך. עוד נקודה מאוד חשובה היא הדיונים המשותפים. אחד מכללי היסוד בלימוד הבודהיסטי הוא לייצר דיונים משותפים סביב נושאי עומק, דיונים אלו הופכים את הסוגיות לצלולות יותר וכך קל יותר להשרישם בתודעה.

ש: מה ההבדל בין מדיטציית ריכוז למדיטצית התבוננות?

ת: לכל אחת האיכויות שלה. על קצה המזלג, מדיטציית הריכוז מלמדת את התודעה איך ללמוד להתרכז באובייקט ספציפי בעוד שמדיטציית ההתבוננות מאפשרת לייצר תהליכי עומק משני תודעה בהיבטים שונים בחיינו.

ש: מהו אופן הלימוד?

ת: הלימוד הוא לימוד ספירלי. לימוד של חוק הקארמה יכול לקחת שנים רבות אם לומדים אותו רצוף. זה אינו הרעיון, הרעיון הוא ללמוד תת נושא, לראות איפה זה פוגש אותנו בחיי היומיום וליישמו הלכה למעשה באופן שייצר בנו שינוי תודעתי מתמשך.

ש: האם יש ליווי מחוץ למסגרת השיעורים השבועיים?

ת: כן. לכל קבוצת לימוד יש קבוצת ווטסאפ סגורה. בקבוצה מקבלים שיעורי בית וישנו קשר ישיר בין התלמידים למורה. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני עם המורה.

 

פרטים נוספים

הלימודים מתקיימים בסניפים שונים ברחבי הארץ ונערכים פעם בשבוע למשך שעה וחצי (21:45 – 20:15) בימים הבאים:

סניף תל אביב – הלימודים מתקיימים ליד קניון עזריאלי בימי א’ (במקום יש חניה חינם).

חדש! קבוצת לימוד און ליין – הלימודים מתקיימים פעם בשבוע ב- ZOOM. לפרטים לחצו כאן.

חדש! סניף רמת גן – הלימודים מתקיימים ברחוב אלרואי במוצ”ש (במקום יש חניה בכחול לבן).

סניף רמת גן – הלימודים מתקיימים ברחוב הרצל בימי ה’ (קבוצה לתלמידים מתקדמים).

הלימודים הינם בעלות חודשית של 150 שקלים* ועבור 4 מפגשים (העלות למפגש בודד הינה 70 שקלים).

*עלות זו אינה רלוונטית לקבוצות לימוד סגורות ו/או קבוצות של ארגונים שונים ו/או קבוצות אשר מוגבלות בכמות האנשים ו/או קבוצות אשר נמצאות מחוץ לאזור המרכז. 

 

לא מצאתם קבוצה המתאימה לכם? יש קבוצה בעיר שלכם אבל לא ביום שמסתדר לכם? מתעניינים בפתיחת קבוצה קרוב לאזור מגוריכם? בקרו בדף קבוצה בעיר שלך

רוצים להגיע לשיעור ניסיון ללא עלות? שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

* הכניסה למפגש ניסיון הינה על בסיס מקום פנוי בלבד ובכפוף לאישור המערכת.

 

לא מצאתם קבוצה המתאימה לכם? מתעניינים בפתיחת קבוצה קרוב לאזור מגוריכם? בקרו בדף קבוצה בעיר שלך

 

תמיד הרגשת שיש בך יותר? הגיע הזמן להתחבר לשם. 

דוגמה לרכישה מאובטחת

 

________________

  • מקום:תל אביב
  • תאריך:
  • שעה:20:15 - 21:45
  • מחיר:עלות חודשית של 150 ש”ח