להתעורר לחוכמת התודעה

מפגשי היכרות מתקיימים מעת לעת באחת מקבוצות הלימוד הקבועות שלנו, ניתן להירשם כאן בדף צור קשר (יש לציין בנושא הפניה “חוכמת התודעה”)

***

מחזור אביב 2020 – נפתח ביום ב’ 16.3.2020 – ההרשמה נפתחה.

מחזור קיץ 2020 – נפתח ביום ב’ 15.6.2020 – ניתן להירשם בהרשמה מוקדמת.

***

על קצה המזלג
 
הסדנה עוזרת להבין בין השאר:
מהי התודעה ואיך אפשר לרתום אותה לטובתנו?
מהי אהבת אמת וכיצד להנכיח אותה בחיינו?
איך למצוא את מקור האושר שלנו עמוק בתוכנו?
כיצד מתמודדים עם ביקורת, פגיעה או משבר בחיים?
אילו כלים תודעתיים עלינו לאמץ כדי להפחית מחשבות שליליות?
למה חשוב להתחבר לקול הפנימי שלנו ואיך לעשות זאת?

רקע

כל אדם באשר הוא רוצה לחוות אושר ולהימנע מסבל. ככה פשוט. אז מדוע כל כך קשה לנו ליישם זאת בחיינו?

עקרונית יש המון סיבות, כך לדוגמא, קשה לנו לתפוס את הרעיון שהמציאות משתנה כל הזמן ואנו מנסים להיאחז ולקבע דברים שמייצרים לנו עונג או העובדה שאנו לא רואים את המציאות כפי שהיא אלא כפי שיש לנו תבנית בשבילה בתודעה. פער זה בין המציאות שם בחוץ למציאות בתוכנו יוצר סבל.

בודהה אמר פעם: ״אני לא מי שאתה חושב שאני, אתה מי שאתה חושב שאני״. וזה אומר הכל.

אנו נוטים לחשוב שמקור הסבל הוא שם בחוץ אבל האמת היא שמקור הסבל מצוי עמוק בתודעתנו. וזו תובנה מרוממת כי היא מאפשרת לנו לקחת אחריות על הסבל והאושר בחיינו ולהתחיל לטפח את התודעה שלנו במטרה להתקרב לשם.

טיפוח התודעה עובר דרך הכרת חוקי הקיום ויישומם הלכה למעשה בחיינו, זאת מכיוון שהאדם הוא חלק מהעולם ופועלים עליו ובתוכו אותם חוקים שפועלים על כל שאר הדברים.

 

על הסדנה

בסדנה נלמד לטפח את התודעה והגוף שלנו. תהליך זה יקרין על כלל מרכזי החיים שלנו ויאפשר לנו להפוך את חיינו למסע של ריפוי, אהבה וצמיחה. במרכז הקורס נלמד יחד כיצד שחרור התודעה, הפחתת רגשות שליליים וטיפוח רגשות חיוביים יכולים לצמצם את הסבל בחיינו ולתרום לחיים מיטיבים גם עבורנו וגם עבור העולם.

 

נושאי הלימוד 

הסדנה מחולקת לשלושה חלקים:

מציאות – נלמד מהם חוקי הקיום האוניברסליים וכיצד הם משפיעים על תהליכים תודעתיים בחיי היומיום שלנו? מהו חוק הסיבה והתוצאה ואיך אפשר לרתום אותו לטובתנו? מהו חוק האחדות האוניברסלית? ומהו חוק התהוות הגומלין? נלמד מהי התודעה? מהי המציאות האנושית ואיך אפשר לשפר אותה?

יחסים – נלמד על היחסים שלנו עם עצמנו והיבטי בריאות בסיסיים, נלמד על היחסים שלנו עם הזולת וקשרי אהבה וחברות, נלמד על היחסים שלנו עם העולם והיבטי ייעוד, חזון והגשמה.

חיבור – נלמד על מדיטציית ריכוז וחשיבותה בעולם מלא הסחות דעת, נלמד על מדיטציית התבוננות וחשיבותה בהקשר של שחרור אמונות מגבילות, דפוסים והרגלים. נלמד על כלים להליכה בדרך הרוחנית ועל כוונות ומטרות להגשמה עצמית בחיי היומיום שלנו.

 

כל מפגש מורכב מתרגולי מדיטציות (מדיטציית ריכוז ומדיטצית התבוננות), לימודי החוכמה (לרבות קריאת טקסטים ומשלים רלוונטיים) בעולמות תוכן שונים ומגוונים אשר נוגעים לחיי היומיום שלנו, תרגילים שונים בזוגות או בקבוצות ודיונים פתוחים שמאפשרים להרהר על כל נושא ולראות איפה הוא פוגש אותנו בחיי היומיום שלנו.

הסדנה כוללת גם קבוצת ווטסאפ סגורה, בקבוצה מקבלים שיעורי בית וישנו קשר ישיר בין התלמידים למורה. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני עם המורה לאורך כל הסדנה.

 

אודות המורה

עמוס חגי הוא פילוסוף, מורה בודהיסטי, חוקר תודעה וריפוי תודעתי, סופר ויזם חינוכי. עמוס הינו מייסד משולש החיים, ארגון שמטרתו לסייע לכל אדם לממש את הפוטנציאל הטמון בו ולחוות אושר. בנוסף, עמוס מלווה אנשים בתהליכי צמיחה וריפוי תודעתיים ומרצה ומעביר קורסים וסדנאות בעולם הפילוסופיה והבודהיזם.

 

פרטים נוספים

הסדנה מורכבת מ- 8 מפגשים בני שעה וחצי אשר נערכים אחת לשבוע בימי שני בין השעות 21:45 – 20:15.

לכל נרשם יינתן במתנה הספר “קולות שהאמת מסתירה” של עמוס חגי.

עלות הסדנה הינה 560 שקלים.

מפגשי היכרות מתקיימים מעת לעת באחת מקבוצות הלימוד הקבועות שלנו, ניתן להירשם כאן בדף צור קשר (יש לציין בנושא הפניה “חוכמת התודעה”)

***

מחזור אביב 2020 – נפתח ביום ב’ 16.3.2020 – ההרשמה נפתחה.

מחזור קיץ 2020 – נפתח ביום ב’ 15.6.2020 – ניתן להירשם בהרשמה מוקדמת.

***

דוגמה לרכישה מאובטחת

  • מקום:תל אביב
  • תאריך:16-03-2020
  • שעה:20:15
  • מחיר:480 ש”ח